ADSL ve XP

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
junkie
12-07-2004, 10:24   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Merhaba.
Ben Zoom ADSL USB 5510 marka ve model modem kullanıyorum. Win98 de gayet iyi çalışan bu modem WinXP de sorun yaratıyor.
İlk yüklemeden sonra gayet iyi bağlanan bilgisayar 2. internete bağlanma denemesinde yavaşlıyor yavaşlıyor ve kesiliyor. Bir daha bağlanmıyor.
Sadece Bunu XP de yapıyor. Win98 çok güzel çalışıyor. Sorun ne olabilir nasıl halledebilirim ? Yada konuşabileceğim telefonlar , nereye başvurabilirim aynı modemden kullananlar ne yapıyor var mı böyle bir sorunları ? Çok acil yardım bekliyorum.

s_man
12-07-2004, 12:02   |  #2  
Yıllanmış Üye
218 mesaj

4440375 ile görüşebilirsin ama adsl de bağlanma olayı yok, 2. bağlanma ile ne kastettin

junkie
12-07-2004, 14:41   |  #3  
OP Taze Üye
2 mesaj

ilk kez bağlandığımda (fotmattan sonra) bağlanıyor ama bilg. resetleyip tekrar bağlanmak istediğimde bağlanmıyor.

StArLoRd
29-07-2004, 23:21   |  #4  
Üye
53 mesaj

Merhaba arkadaşım bendede zoom marka adsl var ilk başlarda bendede  xp de hata veriyordu yanlız daha sonraları halletim sanırım senin adsl sorunun ayarlarından kaynaklanıyor şimdi ilk baş başlattan Zoom PCI DSL bölümüne gir oradan Zoom PCI DSL Control paneline gir daha sonra açılan pencereden Protocol Setup yazan yere tıkla vırtual path identifier VPI yazan yerin karşısındaki sayı yerine 8 yaz altındaki yere yani Virtual Circuit identifier VCI yazan yerin karşısınadaki boş olan yerede 35 yaz Encapsulation Mode yazan yerden PPP over Ethernet LLCSNAP (RFC2516) Yazan bölümü seç daha sonrada uygula de ve tamama basıp çık hepsinden ve bilgisayarını yeniden başlat sanırım o zaman baglanacaksın yanlız bu söylemiş oldugum ayarlar PCI modemler için geçerli yani bilgisayarının kasasının içinden takılan modemler için geçerli saygılar........Cool