Ağ bağdaştırıcıları devre dışı kaldı

HPQ-User
28-03-2009, 11:26   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

çaresiz sormuş:
Herkese selamlar
Lenove t61 model notebook umda virus sıkıntısı yaşıyordum. uzun ugraşlar sonunda Microsoft Windows Malicious Software Removal Tool http://www.microsoft.com/downloa ... 8356&displaylang=en linkindeki bu tool u buldum. normal olarak güvenli kipte çalıştırp sistem geri yüklemeyi kapattım. yeniden güvenli mode açıp tarattım. 36 tane hiçbir antivirüs programının bulmadığı virüs, trojan, messaging özelliği olan programcıklar vs. vs. şeyler çıktı ve temizledi. buraya kadar herşey normal. ama bilgisayarımı yeniden başlatınca ağ bağdaştırıcılarının hepsinin devre dışı olduğunu gordum. (hepsi sarı ünlem işaretli. güvenli modda herşey normal)  sonuç olarak başlangıçta çalışan program yok. silinmiş windows dosyası yok. regeditte extra kayıt yok çalışan. ama network driverleri başlangıçta yuklenmiyor. driverlerini kaldıramıyorum yada yeniden kuramıyorum. Format atmak benim en az iki gunume mal olacak. Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
win xp eng.
sp2
bol bol virus

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1)

Mustafa@PC
28-03-2009, 11:41   |  #2  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

ilk önce combofix adlı yazlımı bilgisayarınıza kurun güvenli modda taratın eğer bu olmassa aygıt yöneticisinde en üstteki bilgisayar işaretine sağ tıklayıp donanım değişikliklerini tara deyin ve öyle deneyin olmadıysa...chipset dirverlarını kaldırıp tekrar kurun...

Bunları yapmadan önce ben size şunu öneriyorum:

sp2 cd sini bilgisayarınıza takın başlat/çaıştır/sfc /scannow  enterlayın ("sfc" ile "/scannow" arasında bir boşuk var) kolay gelsin...

Banned
28-03-2009, 11:45   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
934 mesaj

arkadaşım ağ bağdaştırıcılarını açtığında orada gözükürler zaten çift tıklayıp aç sürücü güncelle de işe yaramazsa markası modeliyle google da driver ını ara veya üreticisinin sitesinde manuel olarak ara driver ını bulduktan sonra sürücüyü bilgisayarımdan güncelle deyip indirdiğin driver ı göstermen yeterli olacaktır