Ağ bağlantısı

omessiah
09-07-2007, 10:48   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
82 mesaj

Arkadaşlar hamachi diye bir program kullanıyorum online oyun oynamak için...Ayrıca evde iki pc var dosya alıp verebilmek için D yi paylaşıma açtık ancak sonra birinin uyarmasıyla hamachiden benim paylaşılan klasörlerime ulaşıldığını öğrendim...Arkadaşlar biliyorsunuz internet cafelerde ağ bağlantılarında paylaşılan klasörleri tıkladığınızda parola istiyor bu tarz arolayı nerden nasıl koyarım saygılar...Gözünü devirmiş

stern
09-07-2007, 11:12   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,453 mesaj

Hamchi bu konuda gayet iyi bir program VPN'in programlanmış ve basit hali. Ama sistemine girme gibi bir durum söz konusu değil senin sağlamış olduğun şifre (Hamachi) üzerinde olan şifre güçlü ise problem olmaz ama Hamachi çalışanlarından başka giren olmayacaktır birde kullanmış olduğun kullanı şifreleride biraz karmaşık olması yeterli. Ama tabi ki güvenli bir ortam değil.

omessiah
09-07-2007, 11:14   |  #3  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
82 mesaj

Hamachi de şifrem yok ki benim

stern
09-07-2007, 11:17   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,453 mesaj

Hamachiye kendin bir bağlantı oluşturduğun zaman şifre oluşturman gerekiyor hatta diğer kullanıcıda bu şifreyi yazarak bu ağa dahil oluyor kesinlikle Hamachi üzerinde ağ oluşturmak için bir şifre oluşturmalısın