ağ kurma

lordhayki
02-05-2011, 18:34   |  #1  
lordhayki avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
14 mesaj

netbook ve pc sahibiyim pc'yi usb ile netbook'u ise ethernet girişi ile aynı modem üzerinden internete bağlıyorum.Win 7 kullanıyorum ama bir türlü dosya paylaşımını halledemedm ... İki bilgisayarda da ''bu bilgisayar bir ev grubuna bağlı'' yazıyor ama dosya paylaşımı ve ağ bulma açık olmasına rağmen bilgisayarlar birbirini görmüyor .. ne yapmam lazım şimdiden teşekkürler..

Kapalı Hesap (200174)
02-05-2011, 18:43   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj

öncelikle merhaba şu resime dikkatli bak masaüstü bilgisayardan laptopu görebilip dosya paylaşımı ve masaüstü bilgisayarla laptopu kontrol edebiliyorum böyle ayarlaman gerek ağı EXPER olan laptop Ergün klasöründen aşağıya doğru olan klasörler laptopa aittir nasıl ayabacağım diyorsan her iki bilgisayarada aynı ipi vermen lazım ve sonra bu bilgisayarlar arasında dosya resim müzik paylaşımına izin ver diyorsun sonuç bu kolay gelsin

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (213533) ~ 02 Mayıs 2011 18:49
ekran kartı
02-05-2011, 21:12   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,414 mesaj

Hangi bilgisayarda hangi işletim sistemi var? Ona göre bir anlatım yapabilirim.

lordhayki
04-05-2011, 12:43   |  #4  
lordhayki avatarı
OP Taze Üye
14 mesaj

iki bilgisayarda da win7 ultimate var

lordhayki
04-05-2011, 12:54   |  #5  
lordhayki avatarı
OP Taze Üye
14 mesaj

Sanırım sorun farklı bugün iki bilgisayarı da ev grubundan çıkardım pcden yeni bir ev grubu kurdum ama netbook'da ev grubuna katıl yazıcağı yerde ev grubu oluştur yazıo ??

ekran kartı
09-05-2011, 20:33   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,414 mesaj

Geç cevap yazdım ama inşallah yardımcı olurum.

Şimdi tüm bilgisayarlarda ne kadar ağ bağlantısı varsa siliniz. Mevcut ağları kaldırınız. Hiçbir bilgisayar hiçbir ağa bağlı olmasın.

Kablosuz olarak bağlanan bilgisayardan kablosuz ağı da silin. Yani tekrar internete (dolayısıyla modeme) bağlanmak istediğinizde Wireless şifresini soracak şekilde ayarlayın.

Masaüstü bilgisayarda Windows 7 yüklüyse ve kablo ile modeme bağlanıyorsa yanılmıyorsam otomatik olarak Ev ağı oluşturacak ve dosya paylaşım sistemini açacak. Sonra dizüstü bilgisayarınızdan Wireless ağa bağlanın. Şifreyi yazıp entera bastığınızda 1-2 saniye sonra bağlanacak ve ekrana alttaki resimdeki gibi bir pencere gelecek. Ev Ağını seçip devam ediniz. Devamında standart olarak nelerin paylaşılmasını istediğinizi soran bir ekran olacak. Orada da dilediğiniz gibi seçimler yapın. Şimdi bilgisayarların birbirleriyle dosya paylaşımı açık olacak. 
*Güvenlik duvarında Ağ ve dosya paylaşımı engellenmemiş olmalı.

Son Düzenleme: ekran kartı ~ 09 Mayıs 2011 20:34