Ağ Yardım

yilmazcx
03-05-2007, 15:37   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

ben bir kurumda çalışmaktayım.kurumumuz türk telekomdan bağlantılı ağ(lan) sistemiyle bilgisayarlara dağlarak çalışmaktadır.tüm bilgisayarlarda xp serpack 2 kullanılmaktadır.server film,mp3 gibi döküman indirdiğimizde interneti kapatıyor. ayrıca server'dan aylık nekadarlık döküman indirildiği gözükmektedir aylık sınırı aştığımızda interneti otomatik olarak kapatıyorlar birdahada kolay kolay açılmıyor. buna yönelik bir proğram veya yöntem varsa beni bilgilendirirseniz.sevinirim.şimdiden teşekkürler.

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 03 Mayıs 2007 17:01
benersince
03-05-2007, 15:50   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,283 mesaj

bunu bizim şirkettede uygulutorlar ama anlamadıgım bunu türk telekommu yapıyor.? bizde bunu yönetici adı altında teknik birim yapıyor prog.indirmeyi felan kısıtlayabilir yada kapatabilir indirmeye kalkıldıgındada yönetici adı ve şifre istiyor bu bilgilere dayanarak sanırım yok yanlış bilgi vermek istemem

erkanc
03-05-2007, 15:59   |  #3  
Yıllanmış Üye
3,213 mesaj

yilmazcx bence sistemadmini taradından sizlere limit getrilmiş sistem adminin izni olmadan herhan gi bir işlem yapamazsınız

Son Düzenleme: erkanc ~ 03 Mayıs 2007 16:34
Borga-x
03-05-2007, 16:06   |  #4  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Aynı durum bızde de geçerli arkadaşım.Hiçbirşey indiremiyoruz + hotmaildeki maillere bile bakamıyoruz, youtube giremiyoruz(video,film gibi yazılar kullanıldıgında admin tarafından engellendı dıyo)

benersince
03-05-2007, 16:38   |  #5  
Yıllanmış Üye
2,283 mesaj
Borga-x
Aynı durum bızde de geçerli arkadaşım.Hiçbirşey indiremiyoruz + hotmaildeki maillere bile bakamıyoruz, youtube giremiyoruz(video,film gibi yazılar kullanıldıgında admin tarafından engellendı dıyo)
ya aynen öle can sıkıcı ama hotmaila bile giremiyorum msn den mahrumuz allahtan you tube yi izleyebiliyorum  bende alternatif olarak g maili kullanıyorum  onun gtalk ı felan

akmaN
04-05-2007, 10:45   |  #6  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
86 mesaj

Bu bahsettiğiniz gelişmiş modem arayüzleri sayesinde bile yapılabilir. Ben sistemini yönettiğim firmada sadece bir modem aracılığıyla bu engelleri uygulayabiliyorum. Bu benim doğrularımdan kaynaklandığından değil yönetim talebi üzerine yapmamız, işimiz gereği uygulamamız gereken bir talimat'tır. Lütfen sistem yöneticilerinize bu konuda sitem etmeyin. Şirket politikasından kaynaklanır bu durumlar. Tabi bunun nasıl aşılacağı konusunu anlatmak Meslektaşlarıma hakaret sayılır. Lütfen bu konuda bilgi işlem yöneticilerinize zorluk çıkarmayın. Çünkü sorumlu olduğunuz iş konusunda sizden istenecek ve size negatif olarak yansıyacak bir uygulamayı sizde aynı şekilde reddedersiniz.

Saygılarımla.