Ağdan Dosya Paylaşamıyorum

metalciboy
01-08-2009, 16:19   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
40 mesaj

Arkadaşlar Airties RT111 kablolu modem kullanıyorum. Pc ile Laptop arasında ağ kurmaya çalıştık. Başardık ama Laptoptan benim Pcye bağlanırken "Hata Kodu: 0x80070035 / Ağ Yolu Bulunamadı" diyor. Çalışma grubu isimleri aynı. Yeniden ağ kurdum ağ disketi oluşturup onu laptopa da kurdum. Ama sonuç aynı :S
Pc: Masaüstü Xp Sp3
Laptop: Viste Home Premium
İlginize Teşekkür Ederim

Son Düzenleme: metalciboy ~ 01 Ağustos 2009 16:20
OnlyMann
01-08-2009, 16:44   |  #2  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

ağda paylaşım için öncelikle modem her iki makinaya da aynı bloktan ip vermeli bunun haricinde; her iki makina da aynı çalışma grubunda olmalı ve paylaştırılacak klasörlere tanımlı kullanıcılar için paylaşım hakları verilmelidir. ayrıca güvenlik duvarı yazılımlarında da izinler veirlmelidir. 

önerim,
1-makinaların iplerinin kontrol etmelisiniz, (başlat>çalıştır>cmd (enter) siyah ekranda ipconfig (enter))
2-makinaları aynı çalışma grubuna almanız 
3-makinalar için ortak bir kullanıcı açmalısınız
4-makinalarda paylaştırılacak klasörlere erişim izni vermelisiniz.
5-güvenlik duvarlarında gerekli izinleri kontrol etmelisiniz.

asesbaşı
08-08-2009, 10:35   |  #3  
Yıllanmış Üye
201 mesaj

dostum Vista'nın Bunun için özel bi izni vardı biraz tara bulursun herşeye sorun çıkardığı için bunuda sorunlu hale getirmiştir sen vistayı kaldır boşver xp kur

metalciboy
08-08-2009, 15:37   |  #4  
OP Yeni Üye
40 mesaj
Alıntı: asesbaşı  
dostum Vista'nın Bunun için özel bi izni vardı biraz tara bulursun herşeye sorun çıkardığı için bunuda sorunlu hale getirmiştir sen vistayı kaldır boşver xp
laptopun driver.larında hata verebilir diye uğraşmıyorum. bir de laptop abimin izin vermez. benim olsa bir saniye bile vista kullanmam.. ama sorunu çözdüm. Pc.ye format attım düzeldi.. ama ağ için değil, kasma sorunu vardı, bu arada ağ sorunu da çözülmüş oldu :D

asesbaşı
08-08-2009, 22:40   |  #5  
Yıllanmış Üye
201 mesaj

benimde anlattığım oydu:D