Ah ulan bu Gmail'deki kişiler yok mu ?

scaniaperest
27-04-2008, 14:36   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
69 mesaj

Arkadaşlar merhaba;

Bu Gmail beni inanın ki deli etmeye  başladı. Beyin kanaması geçiricem yahu...ŞaşkınŞaşkınZonkZonkZonk

Diyelim ki birisi, aralarında ben de olmak züere 500 kişiye mial yolladığını düşünelim. Ben de Gmail'de "Hepsine yanıt ver" butonunu kullandığım zaman tüm kişileri kaydediyor...

Hadi onu geçtim, "ABC" diye kaydettiğim bir kişiyle sıkça mailleştiğimde ise, o kişi kendini "XYZ" olarak servisine kaydettiğinde, benim "ABC" kişim, oluyor "XYZ"...

Sırf bu yüzden Gmail kullanmamaya karar verdim, ama Gmail'den de iyisi yok ne yazık ki hız vs. konusunda...

Yahoo'ya geçtim. Tam istediğim gibi. Ama onda da Türkçe karakterlerde sorun var. Gmail'deki gibi çok kişiye mail gönderiyorsa ne âlâ...

Mynet kullandım, onda da çok kişiye mail gönderemiyorum...

Yardım edin beyler yahu... IslıkAğlıyorAğlıyorAğlıyor

Not: Yahoo kullanabilirim, ancak mail gönderdiğim kişilerde Türkçe karakter sorunu olmasın. Bende gözüksün sorunlu olarak yeter ki... Görünüm==> Dil Kodlaması'ndan hâlledebilirim. Ama mail yolladığım çoğu kişi bunu bilmiyor ne yazık ki ...

Hotmail kullanmayı da , MSN ile beraber kullanacağım için istemiyorum. Güvenli olmuıyor. MSNşifresi girince, mail şifresi de elden gidiyor. Yahoo ya da Gmail olduğunda ise sadece MSN'e girebilirler, şifre değiştirmesi zor oluyor.

Son Düzenleme: scaniaperest ~ 27 Nisan 2008 14:39
eolos
27-04-2008, 18:02   |  #2  
Yıllanmış Üye
2,036 mesaj

gmail cok güvenli hiç verim kaybolmadı cokk kişiye mail atılmaması güzel çünki kimseyi rahatsız edemiyorsunuz (sizin için soylemiyorum) şahsen ben şu kadar kişieye şu maili atın şu olacak tarzı mesajlardan nefret ediyorum

scaniaperest
27-04-2008, 20:29   |  #3  
OP Üye
69 mesaj
eolos
gmail cok güvenli hiç verim kaybolmadı cokk kişiye mail atılmaması güzel çünki kimseyi rahatsız edemiyorsunuz (sizin için soylemiyorum) şahsen ben şu kadar kişieye şu maili atın şu olacak tarzı mesajlardan nefret
Öyle değil işte be hacım :). " 10 kişiye gönderin" tarzında maillere bakmıyorum bile. Arkadaş gruplarımızla programlar, donanımlar hakkında "Hepsine yanıtla" yöntemiyle mailleşiyoruz güünde bir-iki defa. Herkes birbirinden haberdar, güzel oluyor.

Bazen de tanıdıklara, eşe - dosta fıkra vs. gönderirken...