Ah Xp Ah..!

Nicoll
07-05-2009, 23:01   |  #26  
Nicoll avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,352 mesaj

Alkış

elcordo
ıkı uc yıla kalmaz win 7 yede elvede dedırtırler bıze nasılsa bosverı
Kaya Erdoğdu
08-05-2009, 00:06   |  #27  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,281 mesaj
Nicoll
Anlaşılan birçoğunuz işletim sistemlerini "birkaç ışık yılı geriden" takip ediyorsunuz.

Benim için yalnız XP değil Microsoft Windows bitmiştir. Yaşasın Linux, yaşasın özgür ve bağımsız yazılım!

linux'a geçesim geldi şimdi
bişey dice aero shake özelliği geldimi linux'a veya aero glass falan  AşkAşık oldu

redwhite
08-05-2009, 00:10   |  #28  
Yıllanmış Üye
249 mesaj

ya sizde nan kör çıktınız ha XP i sırtından vurdunuz:)9:) hhehehe

ha29ha
08-05-2009, 02:21   |  #29  
ha29ha avatarı
Yeni Üye
22 mesaj

Kafadan 1 senesi var kolay kolay pes etmez:)

Banned
08-05-2009, 18:34   |  #30  
Banlandı
127 mesaj
Nicoll
Anlaşılan birçoğunuz işletim sistemlerini "birkaç ışık yılı geriden" takip ediyorsunuz.

Benim için yalnız XP değil Microsoft Windows bitmiştir. Yaşasın Linux, yaşasın özgür ve bağımsız yazılım!

herkes linux'a geçerse güvenliğinden eser kalmaz onun bütün hackerlar üzerine atlarlar..

man on the moon
08-05-2009, 18:58   |  #31  
man on the moon avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,151 mesaj

windows xp windows 2000 ile 98 in birleşimidir.
W7 ise vista nın yağlanmış, cilalanmış halidir.

Mustafa Can
doğrusu şöle ve bu gerçek

Windows XP = Makyajsız Windows 2000
Windows 7 = Makyajsız Windows

loganwolverine
08-05-2009, 19:12   |  #32  
Yıllanmış Üye
944 mesaj

1-aranızdan kaç kişi win95 kullanmıştır 2 bilemdin 3 (ben de kullanmadım pek merak macı dışında)
yatın kalkın win xp için maşallah diyin nesi babalr gibi işletim sistemi

man on the moon
08-05-2009, 19:24   |  #33  
man on the moon avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,151 mesaj

buradaki birçok kişi win 98 den xp ye, hele 98 den 2000 e hiç geçmemiştir. o zaman gördük biz sürücü problemlerini. ve vista tamamen imzalı sürücü sistemine geçince işler iyiden iyiye karıştı. hele x64 te ortalık duman oldu. şimdi herkesin elinin altında doğru düzgün internet var ve türkçe kaynak azımsanmayacak kadar çok.

mancukya
09-05-2009, 01:46   |  #34  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

95, 98, me 2000, xp, vista, seven, ayrica suse mandrake, redhat vs vs hepsini kullandim.
Linux paketleri isin dogrusu hoslanmadim iclerinde en profesyonel olan suseydi ama onuda bitirdiler zaten tek profosyenel calisan sirket suseydi ama ya drivers sorunu vardi ya istedigim programlar yoktu yada sacma sapan komutla program kurma olaylari falan sevmedim isin asli.
98 ve 98 me 95 biraz ilerletilmis haliydi winme ise 2 paketin ulasabilecegi en iyi haldi
Win nt üstüne yazilan 2000 ve sonradan yapilan cilali hali xp ise hala devam ediyor.
Simdide Vista baz alinarak Seven piyasada olucak.
Microsoft sistemi hep bu sekilde kurdu ve düzenledi hatta me, 2000, xp arasinda 2 sene bile yoktur.
Adamlar gelistirdikleri sistemlerde islemci mimarisi ve ram ve ekran karti özelliklerini bilerek yükseltiyorlar burada maksat herkez kazansin.
32 mb ram ve 100 200 mh islemcilerle calisan bir sistem Microsoft istemese bu denli kasacak halde olmazdi bunu bilincli yapiyorlar programci degilim ama ögrendigim kadariyla son senelerde programcilar Ram kullanimi icin programlara yapmalari gereken ayarlari yapmiyorlarmis buda bir etken sistemde agir kasan paketler.
Aslinda xpnin süresi doldu bunu güvenlik acisindan söylüyorum sistem artik okadar cözüldüki sürekli yeni zararli yazilimlar cikiyor bu yüzden mutlaka Seven cikmasi ve stabil olmasi sart.
Ben xpde blaster solucan dalgasina kadar hic antivurs kullanmazdim solucan dalgasindan sonra biraz mecburi sekilde güvenlige önem vermeye baslamistim.
Aslinda Microsoft politikasida belli Seven eski tip hard disklere kurulamiyor 1gb ram, 2 cekirdekli islemci, sata disk ve orta derecede bir kartla stabil cok kasamdan calisacak bir sistem olucagini dusunuyorum en azindan denedigim betalarda pcde 1 gb ramle xp ve sana makine icinde seven hic takilmadan mukenmel calisiyordu bunuda bozucaklarini sanmiyorum uacda ceki duzen verdiklerine göre bu sistem ortalama 3 4 sene gider sonra yeni bir sistem daha cikartirlar.