Airties 6271'de Kilitlenen Özellikler

dijital74
22-08-2011, 13:29   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
56 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Mar 2006

Airties 6271 modemim var. Web sayfasında tanıtılan özelliklerin çoğu kullanılamıyor. Ben Airties'ın sayfasında dolu dolu tanıttığı modemin aslında içi boş bir kutu olduğunu ve Airties'ın müşterilerini aldattığını düşünüyorum. 

Ürünümde voip portu var kullanamıyorum. Üzerinde setup butonu var çalışmıyor. Dahili usb portu var çalışmıyor.Bu porttan 3g usb modem bağlanabiliyormuş benim modemin yönetim ekranında bunun için herhangi bir ayar yok. Bu usb portunun host özelliğini de kullanamıyorum. Yani yazıcı, harici harddisk ve sair aygıtları da bağladığımda herhangi bir tepki alamadım. Ben Biri.net müşterisi değilim modemi ikinci el aldım. Kilitlenmiş voip özelliğini kullanamamak beni çok üzüyor. Buna kullanılamayan diğer özellikler de eklenince ürün web sayfasında tanıtılan o kadar teknik özelliğin aslında işlemediğini ve Airties'ın müşterilerini aldattığınızı düşünüyorum. 

Bu konuda Airties'a iki kez mail attım. Her iki mailde de özetle, Biri.net ile anlaşmada oldukları için onlar izin vermeden Voip kısmını açamayacaklarını, 3g özelliğinin sadece Superonline modelinde olduğunu falan söylediler. 

3 yıldır bu modemi üretiyorlar.1 yıldan uzun bir zamandır Air 6271 modeli için firmwire güncellemesi yayınlamıyorlar. Air 6271 kullanıcılarını resmen unuttular. Onların bu ilgisizliği yüzünden modemimi çöpe mi atayım ? Bu sorunuma bir çözüm getirilmezse ben bu meseleyi internette her türlü şikayet platformunda dile getirmeye ve ayrıca tüketici hakem heyetine bildirmeye karar verdim...

Bu konuda düşüncesi ve fikri bulunan herkesi buraya yazmaya davet ediyorum.

by_casper
22-08-2011, 14:26   |  #2  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
39 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Ağu 2011

kardeş sen eniyisi o galiba arızalı duumu aldığın yere anlat değiştir aynısıyla oda olmazsa başka bir taneyi alırsın.bende senin gibi düşünüyorum büyük markalar microsoft airteis samsung vb. hep reklam yapıyor hiç performans yok

dijital74
23-08-2011, 04:06   |  #3  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
56 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Mar 2006

Modemim arızalı değil, bir kere daha okumanızı tavsiye ederim. Bazı özellikleri üretici tarafından kasıtlı olarak kısıtlanmış.