Akıl almaz bir Facebook gerçeği daha

CHIP Online
10-10-2011, 20:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Facebook'un ne kadar büyük bir site olduğunu hala anlayamayanlar... Bu grafik her şeyi anlatıyor!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/akil ... egi-daha_29310.html


Resimlerle: Facebook profilinin 10 yaratıcı kullanımı!

Sosyal paylaşım merkezi Facebook, bir fotoğraf paylaşım merkezi olarak da rakiplerini oldukça geride bıraktı. Üstelik yalnızca diğer sosyal ağları değil, fotoğraf paylaşmak için özel olarak açılmış siteleri de geride bırakan Facebook, 1000memories.com'un istatistiklerine göre dünyada şimdiye kadar çekilmiş tüm fotoğrafların yüzde 4'ünü sitesinde barındırıyor.

Tüm fotoğraflar derken altını çizerek bir daha söyleyelim, fotoğrafın icat edildiği 1826 yılından bu yana çekilmiş tüm fotoğrafların yüzde 4'ünü barındırıyor. Bugüne kadar 3,5 trilyon fotoğrafın çekildiği tahmin edilirken Facebook'ta yer alan fotoğrafların sayısı yaklaşık 140 milyar olarak biliniyor. Facebook, internette paylaşılan fotoğraflar konusunda da diğer sitelere fark atıyor. Yukarıdaki grafikte de görebildiğiniz gibi Flickr ve diğer siteler Facebook'un çok gerisinde.

140 milyar fotoğrafın 70 milyarının bu yıl yüklendiğini düşünürsek, sosyal paylaşım sitesinin giderek artan bir fotoğraf paylaşım özelliği yakaladığı da gözlemleniyor.

Tüm konu: Akıl almaz bir Facebook gerçeği daha

Resimlerle: Facebook profilinin 10 yaratıcı kullanımı!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Facebook'ta kaç adet fotoğrafınız bulunuyor?