Alg.exe virüs mü?

HPQ-User
07-04-2010, 11:57   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

freecengaver sormuş:
Antivirüs programı yüklediğimde Program Files'in içinde bulduğunu söylediği Alg.exe adındaki dosyaya truva atı-trojan diyor ve siliyor. O dosya silinince internete bağlanamıyorum. Farklı antivirüs programı denedim ama yine aynı sonuçla karşılaştım. Antivirüs programını kaldırıp services.msc 'den alg.exe'yi (Uygulama katmanı ağ geçidi hizmeti) aktifleştirdiğimde sorunum çözülüyor. Ama antivirüs kullanamıyorum bu nedenle. Bu dosya gerçekten trojan mı, yoksa antivirüs programları mı trojan olarak görüyor?
Şimdiden çok teşekkürler

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows 7
Sistem Özellikleri:
Windows 7 Ultimate
İşlemci: Amd Athlon 64X2 Dual Core Processor 5200 2.59 GHz
Ram: 1 GB
Sistem Türü: 32 bit işletim sistemi

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 6.1; Trident/4.0; SLCC2; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.5.30729; .NET CLR 3.0.30729; Media Center PC 6.0; OfficeLiveConnector.1.3; OfficeLivePatch.0.0; Tablet PC 2.0)

bosluk
07-04-2010, 12:37   |  #2  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
1,894 mesaj

Bu dosya bir Windows sistem dosyasıdır, tam adı da "Uygulama Katmanı Ağ Geçidi Hizmeti" olarak geçer. Nod32 gibi zayıf bir virüs programı kullanıyorsanız değiştirmenizi öneririm, muhtemelen sisteminizde bir virüs var ve kullandığınız virüs engelleyicisi, işi olan virüs temizliği görevini yapmayıp dosyayı silmeyi tercih ediyor gibi gözüküyor. Panda, Kaspersky, Bitdefender gibi sağlam bir virüs tarayıcısı ile tam sistem taraması yapmanız sorunu giderecektir.