Alien Rage Hakkında

Penetrator God
07-12-2023, 21:00   |  #1  
Penetrator God avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
43 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Şub 2022

Alien Rage bilim kurgu türünde bir birinci şahıs nişancı oyunudur. City Interactive Studios tarafından geliştirilmiştir. Alien Rage, klasik FPS oyunlarının karakteristik fikirlerini oynanış mekaniklerindeki daha modern çözümlerle birleştiriyor. 24 Eylül 2013'te çıkış yapmıştır. Oyun, insanlık ile bir zamanlar tam bir uyum içinde yaşayan uzaylı bir ırk arasındaki mücadeleyi anlatıyor. Uzaylılar ve insanlar arasındaki ittifak bozulur ve ardından kel sert adam devreye girer ve büyük bir düşman ordusuna karşı tek başına savaşır. Hikaye basit ve anlaşılırdır. Geliştiriciler öncelikle fütüristik atmosferde dinamik bir aksiyon sunumuna odaklanmıştır.

Oynanış çok sayıda uzaylıya karşı yoğun silahlı çatışmalardan ibarettir. Bu açıdan oyun, Bulletstorm veya Call of Juarez: Gunslinger gibi bazı Polonya oyunlarından kaynaklanan etkili eylemler kafa vuruşları, patlayıcı bir konteyneri havaya uçurmanın neden olduğu tek bir patlamada tüm bir düşman grubunu ortadan kaldırmak gibi için oyuncuları ödüllendiren bir puanlama sistemi ile Quake ve Unreal serilerinin bir kombinasyonu gibi görünüyor. Ancak Alien Rage tam anlamıyla bir karakter geliştirme sistemine sahip değil. 14'ten fazla kapsamlı görev boyunca, bir siperin arkasından size ateş etmeyi tercih eden basit düşmanlardan, avcı gibi ortadan kaybolabilen rakiplere ve gerçekten baş belası olabilen patronlara kadar düzinelerce düşman türüne karşı savaşmaya devam ediyorsunuz.

Uzaylıları etkili bir şekilde ortadan kaldırmak için hem fütüristik bir tabanca veya tam otomatik bir silah gibi temel ekipmanlardan hem de uzaylı tüfeği gibi daha gelişmiş silahlardan oluşan bir silah cephaneliğine sahipsiniz. Ayrıca roketatar gibi bazı kitle imha" silahları ve hatta çoğu zaman ciddi belalardan kurtaran çevresel unsurlar örneğin patlayan konteynerler da vardır. Oyunda Unreal Engine 3 kullanılmış, bu nedenle grafikler fena görünmüyor. Oyunda detaylı patlamalara ve çeşitli karakter modellerine sahip. Ziyaret edilen tüm yerler birbirine benzese de, diğer bilim kurgu oyunlarını, özellikle de Quake 4'ü biraz anımsatan atmosfer bunu telafi ediyor. Sesler de aynı derecede iyi sayılırlar, müzikler hızlı ve dinamik oynanışa uyum sağlıyor. Alien Rage ortalama 9 saat bir oynanış sunuyor.

Son Düzenleme: Penetrator God ~ 07 Aralık 2023 21:00 Neden: