allah rizasi icin yardim

Banned
18-09-2010, 15:47   |  #1  
OP Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
688 mesaj

arkadaslar ilk once hepinize selamun aleykum arkadaslar benim sorum su ben bu sene bilgisayar programciligini kazandim yani temelim hic yok ama ege universitesinin dershanesine de gidecegim ve okulda da gorucem fakat temelim olmadigi icin zorlanirmiyim / ve de su sorumu sorucam arkadaslar mesela ben kafama gore internet tabanli bir program yapicam  mesela yani her program turune gore ayri ayri mi kodlar var lutfen yardim edin aydinlatiniz lutfwen yadim arkadaslar Allah rizasi icin

Kapalı Hesap (153535)
18-09-2010, 15:56   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 27
2,297 mesaj

İnternet tabanlı program derken etkileşimli web sitesi ya da herhangi bir site mi oluşturmayı kastediyorsun?<

Banned
18-09-2010, 16:12   |  #3  
OP Banlandı
688 mesaj

yok internet tabanli olmasada herhangi bir program yazaken video programi olsun ses programi olsun yani o tur seyler

cbilgen13
18-09-2010, 16:34   |  #4  
cbilgen13 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,442 mesaj

stalker arkadaşım öncelikle kazandığın okul için seni tebrik ederim... ama açık söylemek gerekirse sorunun başlığından tut sonuna kadar ne anlatmak istediğini anlayamadım...

1. hiç temelim yok diyorsun ama forum için konuşuyorum 1 yılı aşkın aboneliğin ve 455 mesajın war... hiç bişe yapmasan sadece forumu takip ettiğini düşündüğüm için kulak aşinalığıda olsa bilgisayar konusunda birşeyler kapmış olman gerekir...

2. forumu geçtim insanların okullara gidip eğitim görmesinin sebebi bilmedikleri konuları öğrenmesidir... ben bu güne kadar ben tıp fakültesini kazandım ama hiç pratiğim yok acaba genel cerrah olabilir miyim diye yakınan adam görmedim... o da doktorluk hakkında birşey bilmiyordur.. 8 sene okuduktan sonra pratisyen olur sonra uzmanlaşır.. aynı şey senin içinde geçerli sende boş bir kova olarak yazılacaksın okula seni orada dolduracaklar.. sonra iş deneyimlerinle gelişeceksin..

3. sevgili arkadaşım zorlanacağını düşünüyorsun, bilgimde yok diyosun bu bardağın boş kısmı neden ilgin olmayan bir okulu tercih ediyorsun.. bu senin hayatın üni. döneminede geldiysen akıllıca kararlar alacak yaştasın demektir...seçimlerinde dikkatli ol...

selametle kal...

Son Düzenleme: cbilgen13 ~ 18 Eylül 2010 16:36
Kadir190
18-09-2010, 16:35   |  #5  
Yıllanmış Üye
283 mesaj

Dostum gözünü kodlar fln korkutmasın benim bildiğim kodlar kulanılmıyor
onun yerine butonlar var basıyosun kodu kendisi yazıyor bu işi onca insan yapıyor
okulda da alışırsın temel yok diyorsan şimdilik chipte zaman geçirmen yeterli yada biraz araştırma yap google fln program yazma konularını incele...

Edit:Olayı Okdr büyütmüşsün ki Allah Rızası için demişşin bu kadar takma Rahat OL:)

Son Düzenleme: Kadir190 ~ 18 Eylül 2010 16:40
MertBJK1903
18-09-2010, 16:41   |  #6  
MertBJK1903 avatarı
Yıllanmış Üye
1,020 mesaj

ben şubata kadar format atmayı crack yapmayı dahi bilmiyodum 1 hafta chipe girdim sonra gerisi geldi bir tutku oldu bende lisede bilişimi kazandım ve şu anda program yazacak düzeye geldim kendi format cdmi kendi temamı kendi modifiyemi yapıyorum gelecek yaza kadar da açık kaynaklı birşey yapmak istiyorum hedefin olursa her şeyi başarırsın

Banned
18-09-2010, 16:50   |  #7  
OP Banlandı
688 mesaj

arkadaslar yok yanlis anlasildim herhalde ben elektronicide calistim yani devre yapmayi ne bilym herturlu seyi bilyrm yani usta gibym bilgisayar donaniminin bile kendi guc kaynagimi kendim tamir etmistim format atma herturlu bilgiyide cok iyi bilyrm pc yi bile mouse hic dokunmadan hetrturlu kisa yoldan klavyeden kullanyrm  ve suan belkide 100 askin makinada benim formatim vardir bilgisayarla 98 den beri ilgiliym herseyini full bilyrm fakat tek bilmedigim yazilimdi simdi onu da kazanmak istemstm ve Allahinda izinle kazandim yani kisaca programlama nasil yaplyr onu bilmyrm ama cbilgen13 arkadasimizin dedgi igibi okulda ogreniriz insllh yanitlariniz ve ilginiz icin cok tesekkurler

Kapalı Hesap (153535)
18-09-2010, 17:26   |  #8  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 27
2,297 mesaj

C diliyle ilgili kaynak: http://www1.gantep.edu.tr/~bingul/c/
HTML ile ilgili kaynak: http://www.w3schools.com/html/default.asp

DarkHellKnightX
19-09-2010, 02:09   |  #9  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
1,663 mesaj

öncelikle tebrik ederim bende bu sene bilgisayar öğretmenliğini kazandım programlama dersleri falan bendede görünüyor son 1 yıldır programlama konusunda internet üzerinden ve bazı kitaplardan araştırma yapıyorum delphi, c - c++ - c# hepsindede basit programlar yazabilecek derecede kod bilgim oldu birini öğrendinmi diğerlerinide kolayca öğreniyosun ama hala amatör seviyesine bile gelemediğimi düşünüyorum orası ayrıGülüş zaten amacım asla pes etmeden bu işin okulunu okuyup öğrenmek(ve esas amacım okuldan sonrada öğrenmeye devam etmek)
sana tavsiyem kafana takma okulun amacı zaten sana bilmediğini öğretmek. Ben başarırım dersen bir şekilde başarırsın merak etmeGöz kırpma

Son Düzenleme: DarkHellKnightX ~ 19 Eylül 2010 02:10
Banned
19-09-2010, 02:13   |  #10  
OP Banlandı
688 mesaj

saolun kardeslerim olen babamin mezarinda buna  soz verdim soununu getiricem ulkem ve islam adina karsi olan hickimse karsimda duramicak bu kadar ogrenicem Allahinda yardimiyla

özkan_oktay
19-09-2010, 04:35   |  #11  
Yıllanmış Üye
1,356 mesaj

Her program için ayrı kodlar gerekir. Kodlarını belki sen yaratamazsın ama olan kodları kullanabilirsin bunun için eğitim alman öncelikle şart ben şahsen hiçbir eğitim almadım ve bir bilgim yok. Web site falan yapıcam diyorsan en basit publisher dan yapabilirsin publisher kodları otomatik koyar eğer profesyonel bir web sitesi yapıcam diyorsan dreamweaver kullanıcaksın ve kodlarını kendin yazıcaksın kısacası hangi programı yaparsan yap mutlaka kodlar ile oluşturursun ve farklı kodlarla..

alexkidd
19-09-2010, 08:45   |  #12  
alexkidd avatarı
Yıllanmış Üye
361 mesaj

bildiğim kadarı ile bilgisayar programcılığını kazanmak zordur yüksek bir puan ister sen kazandıysan o yüksek puanı aldın demektir buda zeki çocuk olduğunun işareti bence rahat ol zeki adamsın hepsini zamanla öğrenirsin şimdi burdan sana ne yazsak boş sonuçta okulunu okuyacaksın burdan yarım ağız öğreneceğine (kimseyi aşağılamıyor formların yararı yok demiyorum sakın yanlış anlamayın) okuldan ve okulun verdiği kurstan faydalan dört dörtlük yazılım müh. ol çık hayatta başarılar kardeş.

censez41
19-09-2010, 14:28   |  #13  
censez41 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,705 mesaj

kazandığın okul 2 yıllık değilmi bende kocaeli üniversitesi bilgisayar programcılığı ve teknikerliği bölümü mezunuyum okulda gbasic,c++,assamply,delphi,asp,autocad programlarını gördük hepsine giriş seviye olarak gösterdiler kendini geliştirmek sana kalmış.

Banned
19-09-2010, 15:11   |  #14  
OP Banlandı
688 mesaj

yok arkadaslar kendimi bu ise adadim ben ve kesin yapmak istyrm Allahin da izniyle su dunyada tek istegim var ULKEMIN VE ISLAMIN SANAL DUNYAYA DUSEN KOMIK DURUMLARDAN KURTARMAK ISLAMI VE ULKEMI BILISIM SEKTORUNDE KIMSEYE EZDIRMEMEK BUNUN ICIN ELIMDEN GELEN NE VARSA YAPICAM COK CALISICAM VE SONUNDA  BU ISIN PIRI OLMAYA  YEMIN ETTIM...  INSALLAH KARDESLERIM ALLAH RAZI OLSUN SIZDEN BENI AYDINLATTINIZ  ICIMI RAHATLATTINIZ GERCEKTEN

ALLAH BU FORUMDAKI HERKESIN YARDIMCISI OLSUN