Almanya'nın hakem isyanı!

QUAKE-4
30-06-2008, 14:11   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
646 mesaj

Almanya futbolcular, final maçının hakemi Roberto Rosetti'yi topa tuttu.

Avrupa Futbol Şampiyonası final maçında İspanya'ya 1-0 yenilerek kupayı rakibine kaptıran Almanya'da futbolcular karşılaşmanın hakemi İtalyan Roberto Rosetti'yi eleştirdiler.

Karşılaşma sonrası açıklama yapan Alman futbolcuların büyük çoğunluğu İtalyan hakemin yönetiminden memnun olmadıklarını dile getirirlerken en ağır eleştiriler Almanya Milli Takımı'nın tecrübeli kalecisi Jens Lehmann'dan geldi. Eski Arsenal kalecisi Lehmann, yaptığı açıklamada, "Bana göre hakemin performansı tam bir hayal kırıklığıydı. Rosetti, gerçekten biz Almanları sevmeyen bir hakemdi. Bu benim 3. kez bir Avrupa finalini hakemler yüzünden kaybettiğim maç oldu" dedi. Lehmann'ın bahsettiği diğer iki final maçından birisi 2002 yılında Borussia Dortmund forması giydiği dönem oynadıkları UEFA Kupası finaliydi. Bu maçın 30. dakikasında Juergen Kohler kırmızı kartla oyun dışı kalmış ve Dortmund kupayı kaybetmişti. Lehmann'ın ikinci bahsettiği olay ise 2006 yılında Arsenal'le çıktığı Şampiyonlar Ligi final maçıydı. Bu karşılaşmada ise Arsenal adına Lehmann'ın kendisi kırmızı kart görerek takımını 10 kişi bırakmış ve Arsenal kupayı Barcelona'ya kaptırmıştı.

Lehmann, Rosetti'yle ilgili açıklamalarında daha da ileri giderek, "Hakemle konuştum ve o çok küstahtı. Bana göre o taraflı davrandı. Rosetti, bir İspanyol oyuncunun kafa attığını açıkça gördü ancak kart bile göstermedi. Maçın sonlarına doğru da çok net bir penaltımızı vermedi. Bununla da yetinmedi ve bizim aleyhimize bir serbest vuruş verdi ki İspanyollar bile şaşırdı buna. Hakemin performansı çok kötüydü" dedi.

Almanya Milli Takımı'nın yıldız golcüsü Lukas Podolski de Lehmann'a destek çıkarak İtalyan hakemi eleştirdi. Podolski karşılaşma sonrası yaptığı açıklamada, "Hakemin kararları hep bizim aleyhimizeydi" diye konuştu.

İHA

07BENER07
30-06-2008, 14:13   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,699 mesaj

bizim daha önce yaşadığımızı onlar şimdi yaşıyorlar zaten hiç sevmiyorum şu almanları

Borga-x
30-06-2008, 14:35   |  #3  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste

bir dost
30-06-2008, 15:10   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,174 mesaj

bizim futbolculara sarı kartları cart diye basarken iyiydi şimdi kötü oldu. hırvatistan maçında bize gösterdiği kartlar yüzünden arda cezalı oldu yoksa almanya finalide zor gürürdü. neyseki ispanya kupayı kaptırmadı Gülümseme

CULDAd
30-06-2008, 15:25   |  #5  
Taze Üye
3 mesaj

Lehmann çok saçma konuşmuş, o kırmızı kartları zaten hak etmişlerdi ayrıca Almanlardan o kadar nefret ettim ki turnuvada özellikle de Ballack' dan , son 2 turu hakemlerle atladılar şimdi yok yere hakemi suçluyorlar.

theironman
30-06-2008, 17:21   |  #6  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

hakemle bir alıp veremedikleri olamaz Almanların, hakkıyla kaybettiler işte

omer_6134
30-06-2008, 18:17   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
2,789 mesaj
Borga-x
Alma mazlumun ahını çıkar aheste
AlkışAlkışAlkışAlkış

DaRWeLL
01-07-2008, 14:15   |  #8  
Yıllanmış Üye
1,851 mesaj
elvis32
hakemle bir alıp veremedikleri olamaz Almanların, hakkıyla kaybettiler iş
kesinlikle katılıyorum..ispanya çok güzel oynadı ve kazandı.almanya orta sahadan top bile çıkaramadı.ispanya haketti bunuBeğendim