Amarok 2.0: Medya oynatıcının ilk alfası

CHIP Online
14-07-2008, 00:01   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Açık kaynak kodlu oynatıcı Amarok 2.0'ın ilk alfa sürümü geliştiriciler tarafından yayınlandı...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Amar ... lk-alfasi_7761.html

Ücretsiz Amarok medya oynatıcısının geliştiricileri Amarok 2.0'ın ilk alfa sürümünü yayımladı. Tester'lar Melina ile ilk yeni fonksiyonlara göz atabilir ve bug-araması yapabilirler.

Güncel Amarok 1.4.x sürümleri ile karşılaştırıldığında 2. sürümü KDE 4 ile plazma-masaüstünü kullanıyor. Merkezi içerik görünümü, istenilen widget'leri (plasmoids) görüntülüyor ve Coverflow ile veya çeşitli ekstra bilgilerle albüm araması yapabiliyor. Sürükle-Bırak ile içerik görünümünde de öğeler ile ilgili bilgiler sürüklenebiliyor ki, bu da oynatıcıyı farklı bir şekilde kullanmayı mümkün kılıyor. Buna ek olarak geliştiriciler oynatma listelerini komple yeniden elden geçirdi ve toplamda birçok bilgi için ekstra alan sunuluyor.

Amarok'un nihai sürümü KDE 4.2 ile KDE 4.1 arasında bitmiş olacak. KDE 4.1 için verilen çıkış tarihi şu anda 29 Temmuz 2008. Ücretsiz işletim sisteminin yanında Windows ve Mac OS kullanıcıları da Amarok'tan faydalanabilecek.

Download: Amarok 2.0 Alpha

Tüm konu: Amarok 2.0: Medya oynatıcının ilk alfası

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Favori medya oynatıcınız...

sgrn
14-07-2008, 00:26   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
11 mesaj

GOM player.. her türlü video formatnda sıkıntı yaşamadan açabiliyorum ayrıca videoların cadeciğini bulabileceğim siteye direk yönlendiriyor.. epey kullanışlı bir medya oynatıcı..:)

KIZILSUNGUR
14-07-2008, 00:47   |  #3  
Yıllanmış Üye
179 mesaj

GOM Player. HD 720p kalitesinde Lost izlemek için medya oynatıcı araştırırken GOM Player ile tanışmıştım. Kesinlikle en iyisi.

mp3 olarak Winamp'ı öneririm.

MuSDi
14-07-2008, 00:55   |  #4  
Taze Üye
8 mesaj

Pcde Olması Gerek Oynatıclar:
Film için BS PLayer Pro :)
Mp3 için AIMP2 Player :)

Dream_
14-07-2008, 05:58   |  #5  
Taze Üye
3 mesaj

Kesinlikle windows media player 11 derim.. K-lite Codec Full Pack + Quic Time Yükle windows media player 11 Açamayacağı Video Formatı Yok.. Geçenlerde 52 GB Planet Earh HD 1080 İndirdim.. Ne Gom Player Nede Media Player Clasic windows media player 11 Gibi Kesintisiz Oynatmadı..Gom Ve Clasic te Donmalar Olurken windows media player 11 Sorunsuz Devam Ediyor....

Banned
14-07-2008, 21:18   |  #6  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 1
325 mesaj

Bir kere codecleri kendi kurulumunda mevcut VLC tabi ki en mantıklısı. Fakat ne tam olarak bsplayer gibi ne de tam olarak windows media player gibi. Skin bakımından çok yeterli değil. Tam Ekran modunda ise kaydırma çubuğunu göremiyoruz. Fakat ilk satırda söylediğim gibi codecleri kurulum içinde. Buda mükemmel birşey. Altyazı, Ses Kanalı gibi sorunları rahatlıkla çözebileceğiniz bir yazılım.

Medya Oynatıcı : VLC Media Player
Mp3 Player     : Winamp Media Player

erba
18-07-2008, 11:36   |  #7  
Üye
67 mesaj

Dream_ Kardeş çok doğru söylüyor. Ben Windows Media Player 11 ve Codec Full Pack + Quick Time yükledim. Birde yanına Winamp koydum. Artık Dünya'da ki bütün videoları açıyor :D