Amatör Site Gereksinimleri ?

Erhan Tiryakioğlu
19-10-2011, 11:57   |  #1  
Erhan Tiryakioğlu avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
4,716 mesaj

Merhaba Arkadaşlar, 1 hafta kadardır üstünde çalışıyorum sitenin gerek tasarım gerek içerik olsun, yavaş yavaş bişeyler yapma çabasındayım, eğer bu siteyi tutturabilirsem .com uzantılı bir site için çalışmalara başlayacagım, host ve domain sahibi olacağım.

Size sormak istediğim bir kaç şey var;

1: Sitemde neler fazlalık olmuş (Boşuboşuna Koyulanlar neler?)
2: Tasarımda Neler Eksik/Fazla ?
3: Diğer Önerileriniz Neler?

Sitemi 3 başlık altında kurmaya çalıştım, oyun tanıtımları/patchleri ve yardım, Ünlü sanatçıların biografileri/Hit alan klipleri ve Bilgisayar Teknik Servis Sitesi olarak tasarlamaya çalıştım.

Sitem : www.erinformatics.tr.gg/Index.htm

Şimdiden tüm yorumlarınız önerileriniz için teşekkürler, iyi günler.

mehmetyilmaz2
19-10-2011, 12:49   |  #2  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
88 mesaj

öncelikle site arkaplan guzel iyi seçim yanı renk bakımından.. boşa koydugun bir durum yok gıbı ama eksik var gıbı.. örneğin banner koyabilirsn slogan amaçlı .. Menu daha canlı olabilir gıbı .. içerik kısımlarn ise karısık duruo yanı görsel bakımından (yazıların  ve resımlern konumu) ....   site tasarımını hangi programla yaptın bu arada ? yada tasarladın

cbilgen13
19-10-2011, 12:57   |  #3  
cbilgen13 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,442 mesaj

site tasarım olarak fena değil yuvarlak hatlar kullanman şık durmuş... renk uyumu iyi.. linkler bölümünü biraz daha geliştirebilirsin... üstüne gelindiğinde renkleri değişen butonlar örneğin fena durmuz...

içerik olarak içerik olarak 3 ayrı bölüme ayırdığını yazmışsın ama konular bir biri içene girmiş... site menüsü olarak ayırdığın bölümde oyunlar var, oyunların arasına termal macun hakkında bir bilgi atmışsın, ondan sonra müzik grupları hakkında bilgi vermişsin, ordan ikinci el pazarına atlamışsın.. konular iç içe geçmiş... bunlar yerine kategori linkleri hazırlayıp her kategoriyi ayrı sayfada açacak şekilde ayarlarsan daha iyi duracak diye düşünüyorum...

müzik grubun içinde ayrı bir sayfa hazırlarsan tanıtım için daha iyi olur... bu şekilde sayfanın neye hizmet ettiği karmaşasının önüne geçersin... sayfaya girdiğimde teknoloji üzerine bilgiler mi veriyorsun... müzik gruplarımı tanıtıyorsun... ikinci el satışmı yapıyorsun karar veremiyor insan.. :D

ufak bir öneri ayrıca eğer pek çok konu hakkında fikir yada paylaşım sunacaksan forum tarzı bir sayfa hazırlaman hem senin hem kullanıcıların faydasına olur...

mehmetyilmaz2
19-10-2011, 13:45   |  #4  
Üye
88 mesaj

aynen katılıyorum

Erhan Tiryakioğlu
19-10-2011, 16:12   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
4,716 mesaj

@[url=../kisisel/46183/]cbilgen13[/url] @[url=../kisisel/221537/]mehmetyilmaz2[/url]

Abilerim teşekkür ederim @cbilgen13, abi hemen dediklerini uygulayacagım kategorileştireceğim ayrıca forum sitesi benimde aklımda geldi ancak böyle blog tarzı olmasını diledim, bilgilerimi paylaşıp hizmet vermek istiyorum, banner olarak ta hemen halledicem photoshop ile ayarlayacagım teşekkür ediyorum :)

mehmetyilmaz2
19-10-2011, 16:16   |  #6  
Üye
88 mesaj

banneri fireworks ile yap bence daha uygun olur gıbi.. buton felan yapcaksan photoshop öneririm.. tasarımı neyle yapmmıştınız die sormustm ama cvp gelmedi :)

Erhan Tiryakioğlu
19-10-2011, 17:31   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
4,716 mesaj

Tasarımı farklı bir css tasarım yapan siteden aldım, bir kaç değişiklik yaptım hala yapıyorum siten varsa söyle gireyim :)

ByReDD
24-10-2011, 21:28   |  #8  
Üye
62 mesaj

ne biçim site bu be heryeri ingilizce. BU sitenin senin olduğuna emin misin bende tr.gg yaptım ve süper oldu. Buda site: www.by-red.tr.gg

Erhan Tiryakioğlu
25-10-2011, 21:21   |  #9  
OP Yıllanmış Üye
4,716 mesaj
Alıntı: ByReDD  
ne biçim site bu be heryeri ingilizce. BU sitenin senin olduğuna emin misin bende tr.gg yaptım ve süper oldu. Buda site: www.by-red.tr.gg
Site şu an Yapım aşamasında. O kadar kör olmalısınki açıklamayı görmemişsin.. bu iceblue temalarla nereye varacaksın belli degil ;) vaay siten muhteşem olmuş :P

Çok alçak gönüllüymüşsün bu arada..

Son Düzenleme: Erhan Tiryakioğlu ~ 25 Ekim 2011 22:33
bobboken
07-11-2011, 11:08   |  #10  
Üye
91 mesaj

Gayet güzel yalnız logonun önünde görüntülenemeyen bir resim alanı var.
Üst banner karışık, sadeleştirmeni tavsiye ederim. GTA logolarına gerek var mı?
Ayrıca yine üst banner'daki gölgeler çok koyu, açabilirsin.
Kolay gelsin.

Batuhan Karsan 26
07-11-2011, 16:34   |  #11  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 62
2,471 mesaj

Tasarımdan kaybediyor.Yalnız söyleyim çok çabalama bu site için.Çünkü "tr.gg" uzantılı siteleri çabuk patlatıyorlar.