Amazon Kindle'ı indirim coşturdu!

CHIP Online
31-07-2010, 14:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

E-kitap okuyucular tablet PC'ler karşısında tutunabilecek mi? İşte Amazon'un planları...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/amaz ... costurdu_21563.html

Resimlerle: Servet harcamaktan kurtaracak 10 multimedya aracı

Masaüstü bilgisayar, dizüstü bilgisayar, netbook, tablet PC, taşınabilir medya oynatıcılar, cep telefonları... Hayatımızda pek çok ekran var.

Bu elektronik ürünlerin ekranlarından kitap okumak göz yorucu olduğu için geliştirilen e-ink teknolojisi iyi bir çözüm. Bununla birlikte e-kitap okuyucu ürünler tek bir amaca yönelik. Tüketiciler yanlarında iPad veya benzeri bir genel kullanım amaçlı tablet taşımayı yeğliyorlar.

Geniş ekranlı cep telefonları da çeşitli uygulamalar ile kısa aralarla bir şeyler okumayı kolaylaştırıyor. İşte bu yüzden Amazon, yeni Kindle'ın fiyatını 139 dolara kadar düşürdü. Hatta yakında 99 dolar olacağı bile konuşuluyor. Amazon için önemli olan okutucuyu değil, onun üzerinden kitapları satmak.

Uzun vadede çok amaçlı tabletler bu okuyucuları öldürecek gibi görünüyor. Ancak düşük fiyat ve geniş bir online kitaplık sayesinde Amazon Kindle, e-kitap okuyucu kalabalığının içerisine hayatta kalma şansı en yüksek ürün olarak göze çarpıyor. Ancak ne yazık ki esas özelliği olan hizmetler, ABD ile sınırlı.

Tüm konu: Amazon Kindle'ı indirim coşturdu!

Resimlerle: Servet harcamaktan kurtaracak 10 multimedya aracı

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce neler olacak?