Amd 2013 de AM3+ platformunu terkediyor.

Kapalı Hesap (153334)
20-12-2012, 14:21   |  #1  
OP Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 187
6,419 mesaj

Muhtemelen Amd 2013 yılında AM4 platformuna geçiş yapıcak.Geriye dönük uyumlukluk yok.Yeni nesil işlemci ailesiyle gereken performansı sunucak.Bunu benden başak bir yerden duyamazsınız.

Kaynak benim.

Şunu hepimiz kabullenelim.Amd nin anakartları ucuz.hal böyle olunca donanım firmaları intele daha hızlı anakartlar sunuyor.Amd am3+ la bişey sunamıyor.Aynı inşaatın üzerine yeni bina.Temeller sağlam fakat bizim yeni bir binaya ihtiyacımız var.Amd de bunun farkına yeni vardı.Büyük bir değişiklik olmazsa yeni konsollar çıkmadan yada çıktıktan sonra amd yeni anakartları tanıtıcak benim tahminim 2013 ortaları.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (153334) ~ 20 Aralık 2012 14:24
Kapalı Hesap (153334)
20-12-2012, 14:34   |  #2  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj

bu anakart neden böyle hızlı.Yeni nesil oldugundan.
http://www.asus.com.tr/Motherboards/Intel_Socket_1155/P8Z77V_PRO/

600tl fiyatı var.
http://www.vatanbilgisayar.com/a ... ils.aspx?I_ID=59605

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (153334) ~ 20 Aralık 2012 14:35
grezimonk
20-12-2012, 14:48   |  #3  
grezimonk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 37
4,195 mesaj

AMD AM4'de 2014 yılında geçecekmiş diyorlar... üstelik geriye uyumluda olacak diye garanti veriyorlar...

Kapalı Hesap (153334)
20-12-2012, 14:50   |  #4  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj
Alıntı: grezimonk  
AMD AM4'de 2014 yılında geçecekmiş diyorlar... üstelik geriye uyumluda olacak diye garanti veriyorlar...

Ben windows 8 de 2012 sonlarında dedim dünya 2013 ortalarında dedi.Şimdi kiminki doğru çıktı.

Kapalı Hesap (153334)
20-12-2012, 14:58   |  #5  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj

20 Eki 2009 19:02 ben windows 8 den bahsediyom 2009 da nerden biliyom acaba.
Daha windows 7 çıkmamış ben 8 den bahsediyom adınıda tam veriyom ilginç.
https://www.chip.com.tr/forum/orj ... uler_t134063_2.html

Kapalı Hesap (153334)
20-12-2012, 15:06   |  #6  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj

Bazı şeyler bugünlerden kendini belli ediyor bunu görmek geçektende Allah vergisi bir durum.ben gelecegi görmüyorum sadece kuvettli hislerim ve betimleme yetenegim yüksek.22 aralıkta kıyamet kopmucak fakat Allahdan başka kıyametin kupacağını bilenler cehenlemliklerdir.Fakat 22 aralıkdan sonra dünya artık eskisi gibi olmucak.Zaten dünyanın son zamanlarındayız çokta belli oluyor kıyametimizi elimizle kopardık sadece 3 gün zifiri karanlık bekliyorum.3 gün zifiri karanlık çökerse gece gündüz Allaha iman edin çünkü pek fazla vaktimizin kaldığını sanmıyorum.Elbette en doğrusunu Allah bilir.

Kapalı Hesap (153334)
20-12-2012, 15:29   |  #7  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj

Ben böyle bir firma olsam bu tablo karşısında hemen bord ve soket değişimine giderim yemişim kullanıcısını.Çünkü amd yi engelleyen bence soket yapısı oldu.Anakart üreticileri ucuz ürün üretmek istemediler.Doğal olarak en dandik işlemcilerini köprülerini ürünlerini koydular.İntelde saf performans o yüzden paraya dayalı oldu.Amd nin acil Am4 veya FMX, FX1 platformuna geçmesi gerekli.(adı neyse)

Am4 bana biraz garip geliyor belki yine olur ama imaj tazelemek için yeni bir ada ihtiyaçları var.Benim tahminim FMX, FX1, AFX,AMFX gibi bişey.Belkide intel gibi rakamda olur.Önegin 1090 , 1190.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (153334) ~ 20 Aralık 2012 15:35
Champix
20-12-2012, 18:31   |  #8  
Champix avatarı
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
18 mesaj

önce bilgisayar kehanetlerine, oradan da mehdiliğe soyunmuşsun. ne içtin sen birader?

gün yüzü görmemiş organlarına dayanarak 22 aralıkta 3 gün zifiri karanlık beklediğini iddia edince öncesinde söylediğin amd tahminleri de bir anda inandırıcılığını kaybetti ne yazık ki. rahat ol, 22 aralıkta veya 23 aralıkta hiçbir şey olmayacak, hiçbir şey değişmeyecek. kıyametin ne zaman kopacağını sadece Allah bilir, böyle üfürükten iddialar ortaya atmak da şirk koşmaktır.

Kapalı Hesap (153334)
20-12-2012, 18:52   |  #9  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj
Alıntı: Champix  
önce bilgisayar kehanetlerine, oradan da mehdiliğe soyunmuşsun. ne içtin sen birader?

gün yüzü görmemiş organlarına dayanarak 22 aralıkta 3 gün zifiri karanlık beklediğini iddia edince öncesinde söylediğin amd tahminleri de bir anda inandırıcılığını kaybetti ne yazık ki. rahat ol, 22 aralıkta veya 23 aralıkta hiçbir şey olmayacak, hiçbir şey değişmeyecek. kıyametin ne zaman kopacağını sadece Allah bilir, böyle üfürükten iddialar ortaya atmak da şirk koşmaktır.

Okuma yazmayı nerde öğrendin bilmiyorum ama yazımı okumadığın kesin.21 22 aralıkta bişey olmucağını söyledim.Fakat kıyametin 3 gün karanlıktan sonra güneşin batıdan doğacagı kıyametin ozaman kopacagı ifade ettim.Ama anlaşılan hormonların fazla salgılanmışki verdiğin cevap etkisiz.Benim söyklediğimi bana söylüyon.

21 aralıktan sonra zaten dünya bir beklenti içerisine giricek savaşlar çıkıcak.Bunu kim olmucak diyebilir.Herkez savaş istiyor israli amerikayı yok etmek istiyor sence savaş çıkınca zaten kıyametimiz kopacak ölüp gidicez ben öldükten sonra benim kıyametim kopmuştur.Bu kıyamet ölenler için budur.Gerçekte ise Kıyameti Allah bilir.Ama sonlara doğru insanlar kıyametin koptugunu anlıcak çünkü en önemli alemetler çogu çıktı birtek büyük olanları kaldı oda 3 gün zifiri karanlık ve sonra güneşin tersten doğması.Bu olmadan önce Allaha iman edin secde edin dedim.

DiamondMines
20-12-2012, 19:00   |  #10  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj

DETROID'de zaten aynı şeyi söyledi. Kıyameti Allah bilir diye. Sen neden araya girip laf salatası yaptın o zaten hiç anlaşılmadı.

DiamondMines bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Champix
20-12-2012, 19:29   |  #11  
Champix avatarı
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
18 mesaj

bilgisayar bileşenleri bölümünde adam kıyamet senaryoları üretiyor, ben laf salatası yapmış oluyorum öyle mi? zekanıza ve değerlendirme yeteneğinize hayran kalmamak elde değil sayın diamondmines... 

kaldı ki AMD hakkındaki öngörüler de tamamen yanlış ve herhangi dayanağı olmayan şeyler, bunlara değinme ihtiyacı bile hissetmedim. AMD 2013 yol haritasını çıkarmış, AM3+ ile devam edeceklerini, 2014'e kadar da bu durumun değişmeyeceğini belirtmiş, DDR4'ün ise 2014 sonlarına kadar destek listesinde olmadığını açıklamışlar. anakart üreticileri mutsuz diye platform değişikliği yapmayacaktır AMD, zaten AMD'nin olayı bu. Intel kullanan bir sistemde yükseltme yapmak için 400-500 doları gözden çıkarmak gerekiyor, oysa AMD'de bu fiyat 200 dolar civarı oluyor ki, zaten kullanıcıların AMD tercih etmelerindeki başlıca sebep bu. yani tamamen dayanağı olmayan, hayal ürünü bir iddiadan başka bir şey değil.

3 gün karanlık konusuna gelince, her tarafta 21 aralıktan sonra 3 gün karanlık olacağı, sonrasında da dünyanın çöküşe gireceği yalanları uyduruluyor. sizin ürettiğiniz bir fikir değil yani bu. ayrıca islamiyette geçen bir şey de değil bu üç gün karanlık yalanı. ben de kıyametin ne zaman ve nasıl kopacağını kimse bilemez dedim, ki siz de aynen bunu yapıyordunuz.

neyse sizlerle bu gereksiz tartışmayı daha fazla sürdürmek niyetinde değilim, kendi hayal dünyanızda mutluluklar diliyorum sizlere.

DiamondMines
20-12-2012, 22:05   |  #12  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
10,394 mesaj

Tşk. Belki FMX olur. Saygılar.

DiamondMines bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Kapalı Hesap (153334)
20-12-2012, 22:39   |  #13  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj
bilgisayar bileşenleri bölümünde adam kıyamet senaryoları üretiyor, ben laf salatası yapmış oluyorum öyle mi? zekanıza ve değerlendirme yeteneğinize hayran kalmamak elde değil sayın diamondmines... 

kaldı ki AMD hakkındaki öngörüler de tamamen yanlış ve herhangi dayanağı olmayan şeyler, bunlara değinme ihtiyacı bile hissetmedim. AMD 2013 yol haritasını çıkarmış, AM3+ ile devam edeceklerini, 2014'e kadar da bu durumun A belirtmiş, DDR4'ün ise 2014 sonlarına kadar destek listesinde olmadığını açıklamışlar. anakart üreticileri mutsuz diye platform değişikliği yapmayacaktır AMD, zaten AMD'nin olayı bu. Intel kullanan bir sistemde yükseltme yapmak için 400-500 doları gözden çıkarmak gerekiyor, oysa AMD'de bu fiyat 200 dolar civarı oluyor ki, zaten kullanıcıların AMD tercih etmelerindeki başlıca sebep bu. yani tamamen dayanağı olmayan, hayal ürünü bir iddiadan başka bir şey değil.

3 gün karanlık konusuna gelince, her tarafta 21 aralıktan sonra 3 gün karanlık olacağı, sonrasında da dünyanın çöküşe gireceği yalanları uyduruluyor. sizin ürettiğiniz bir fikir değil yani bu. ayrıca islamiyette geçen bir şey de değil bu üç gün karanlık yalanı. ben de kıyametin ne zaman ve nasıl kopacağını kimse bilemez dedim, ki siz de aynen bunu yapıyordunuz.

neyse sizlerle bu gereksiz tartışmayı daha fazla sürdürmek niyetinde değilim, kendi hayal dünyanızda mutluluklar diliyorum sizlere.

Akadaşım yarın yalandan başka bişey degil.Kıyamet zamani Allah katindadir.Ben kıyamet alametlerinden bahsediyorum sen bana kıyametin zamanından bahsediyorsun.Günes tersden dogmadan önce sence aydinlıkmi olucak.Dünyanın düzeni bozulacak.Ben kıyamet saahatin bahsetmiyorum gününden yılındanda bahsetmedim.
Ayrıca Amd eger intel kadar performanslı sistemler üretmek istiyorsa yeni soket yapısina geçmek zorunda.
AMD nin işlemcileri çok iyi fakat anakartları kötü.Rem tepki süresi yüksek buyüzden ramlar agir kalıyor.Pciexperess band genisligi düşük ekran kartları düşük fps alıyor.Buda işlemcinin kötü görünmesine neden oluyor.

Kapalı Hesap (153334) bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Kapalı Hesap (153334)
20-12-2012, 23:00   |  #14  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj

Bir çok yönden sata okuma yazma usb okuma yazma Amd de geriden geliyor bunun sorumlusu anakart üreticileri.Sonra amd kötü görünuyor.Bu Am3+ yüzünden.

Kapalı Hesap (153334) bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Kapalı Hesap (153334)
20-12-2012, 23:50   |  #15  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj

Mekkeye medineye nötron bombası atıcak şerefsiz yahudiler amerikalılar israil ingilizler.Daha sonra istanbul isgal edilicek bunlar benim fikrim.Sonra büyük savaşlar israili yahudileri haritadan silecegiz.Adamların beyninde müslümanları yok istiyorlar.Bu da bizim en degerli varlıgımızı elimizden almakla olur.Buda mekke medineye saldirmakla olur.
istanbul isgal edildikten sonra deccal çıkıcak.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (153334) ~ 20 Aralık 2012 23:52
Qromodynmc
20-12-2012, 23:54   |  #16  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 127
4,184 mesaj

Beyler şu kıyamet teorilerini bi kenara bırakalım,Hayattan zevk almaya bakalım :) Ot gibi,endişelenerek yaşadıktan sonra,yaşamanın ne anlamı varki..

Kapalı Hesap (153334)
21-12-2012, 02:26   |  #17  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj
Alıntı: punisher123  
Beyler şu kıyamet teorilerini bi kenara bırakalım,Hayattan zevk almaya bakalım :) Ot gibi,endişelenerek yaşadıktan sonra,yaşamanın ne anlamı varki..

Dostum kıyamet ansızın kopacak.Kimse bunu bilemez.Ben kıyametin kopmasını isterdim çünkü dünyadan bezdirildim.Dünya mutlu ve huzurlu bir yerdi.Şu yahudiler emperyaller olmasaydı daha da rahat olurduk.Dünyayı kirlettiler atom bombalarıyla teknolojileriyle markalarıyla, filmleriyle, düzenleriyle, hırslarıyla.Cern deneyleri nükleer deneyler (tabi Allahın izniyle) dünyanın düzeni bozuldu, hiç duyulmayan sesler duyduk gezegenden, milyonlarca hayvan telef oldu Biz Allahı çok kızdırdık yaş kuru hepimiz arada kaynıcaz.Ölmekten kormuyorum, Allahtan korkuyorum.İleriye dönük tahminlerde bulundum savaşlar hakkında bunun dinle alakası yok sadece tahmin.

Amerikanın ingilterenin, israilin tek hedefi var,Müslümanları yok etmek.İran afganistan,irak,filistin,suriye,libya,bosna,Pakistan, çoğu müslüman devletler.Her filimlerinde müslümanları ya zombi ya terörist ya mafya, yada değişik türlerde gösterdiler.Dinimizle alay ettiler, bugun degise bile yarın mutlaka savasıcaz.Bop a Türkiyede dahil.Suriyeden sonra iran, sonra Türkiye.Zaman su gibi akıyor.Artık günleri karıştırır oldum.1 hafta 1 gün kadar kısaldı.Bütün alametler çıktı sadece en büyükleri kaldı.O da çıkarsa zaten kıyamet yakındır.Kıyametin nezaman kopacagını Allah bilir fakat müslümanlar her an kopacakmış gibi hazır olmalı Allahtan korkmalıdır.

DiamondMines
21-12-2012, 23:11   |  #18  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
10,394 mesaj

SagopaKajmer gibi adamsin :)