Amd Athlon II X2 250 Processor Core Unlocker ???

XxKadersizXx
03-03-2011, 11:27   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
135 mesaj

Beyler AMD ATHLON II X2 250 PROCESSOR Bİ İŞLEMCİM VAR 3.0 GHZ AM3
ANAKARTIM:ASUS M4A78LT-M LE ANAKARTIM VAR CORE UNLOCKERLİ
ÇEKİRDEK AÇABİLİRMİYİM _ MESELA X3 VEYADA X4 OLURMU ?

XxKadersizXx
03-03-2011, 20:46   |  #2  
OP Yıllanmış Üye
135 mesaj

YOKMU YARDIM EDECEK ARKADAŞ 2 GÜNDÜR AÇIK KONU ?

fbli
03-03-2011, 21:04   |  #3  
fbli avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
1,158 mesaj

Anakartın desteklerse açabilirsin. ASUS un sitesinden özelliklere bakıp Core Unlocker özelliğinin olup olmadığına bak. Varsa BIOS üzerinden açılabilir. Ama diğer çekirdeklerin sağlam olması gerekiyor. Tamamen şans işi. Sistemin açılmayadabilir. Sistemin açılabilir ama kararsız olabilir. Araştırıp bilgi edinmen de fayda var.

XxKadersizXx
03-03-2011, 22:39   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
135 mesaj
Alıntı: fbli  
Anakartın desteklerse açabilirsin. ASUS un sitesinden özelliklere bakıp Core Unlocker özelliğinin olup olmadığına bak. Varsa BIOS üzerinden açılabilir. Ama diğer çekirdeklerin sağlam olması gerekiyor. Tamamen şans işi. Sistemin açılmayadabilir. Sistemin açılabilir ama kararsız olabilir. Araştırıp bilgi edinmen de fayda var.
Core Unlocker var anakartımın PRES 4 E BASINCA CORE UNLOCKER I AÇIYR ENABLE AUTO YAPIYORUM Bİ RES ATIYO PC YE ENDİNİ YAPATIYO SONRA ÖNERİLMEYEN BAŞLANGIÇ GİBİ BİİYLER DİYO SORUN GİDERİN DİYO AÇMIYO DEMEKKİ BENİM İŞLEMCİ DESTEKLEMİYOR CORE UNLOCKERİ BEN BUNU SORUYORUM BENİM İŞLEMCİM CORE UNLOCKER İ DESTEKLİYORMU BUNA CEVAP VERİRSENİZ BEN YANLIŞ YAPMIŞ OLABİLİRİM YENİDEN DENİCEM BİOS U DÜZELTENE KADAR CANIM ÇIKTI BEYLER VORE UNLOCKER YAPARMI BENİM AMD ATHLON II X2 250 PROCCESSO BUNUN CEVABINI VERİİSENİZ İŞLEMİ DETAYLI ARAŞTIRIP GERÇEKLEŞTİRİCEM ŞİMDİ YANAR MANAR BAŞIMA DERS SAYGILAR CEVAPLARINIZI BELKLİYORUM...

muhammedguler
03-03-2011, 22:45   |  #5  
muhammedguler avatarı
Yıllanmış Üye
539 mesaj

fazladan voltaj vermedigin sürce işlemci kolay kolay yanmaz sadece reset atar

censez41
03-03-2011, 22:49   |  #6  
censez41 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,705 mesaj

AMD'nin çok çekirdekli işlemcileri anakart hilesiyle kapalı çekirdekleri açma şansı veriyor. AMD'den gelen açıklamaya göre firmanın işlemcileri güncelleyip bu hileyi engellemesi söz konusu değil. Phenom II işlemcilerin böyle bir müdahaleden geçmesi beklenmiyor. Ancak diğer yandan Athlon II X2 250 işlemcide yer alan bir arıza nedeniyle güncelleme yapılacak. Belirtildiğine göre güncellemeyle Cool'n'Quiet arızası düzeltilecek. Tamamen çift çekirdekli üretilen Athlon II X2 işlemcilerde fiziksel çekirdek sayısı iki olduğundan anakart hilesiyle çekirdek sayısını arttırmak imkansız! Anakart üreticileri yeni BIOS sürümleriyle Phenom II çekirdek açma olayını güçlendirmek için elinden geleni yapacaktır.

alıntı........

Son Düzenleme: censez41 ~ 03 Mart 2011 22:50
black_flood
04-03-2011, 10:35   |  #7  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj
Alıntı: censez41  
AMD'nin çok çekirdekli işlemcileri anakart hilesiyle kapalı çekirdekleri açma şansı veriyor. AMD'den gelen açıklamaya göre firmanın işlemcileri güncelleyip bu hileyi engellemesi söz konusu değil. Phenom II işlemcilerin böyle bir müdahaleden geçmesi beklenmiyor. Ancak diğer yandan Athlon II X2 250 işlemcide yer alan bir arıza nedeniyle güncelleme yapılacak. Belirtildiğine göre güncellemeyle Cool'n'Quiet arızası düzeltilecek. Tamamen çift çekirdekli üretilen Athlon II X2 işlemcilerde fiziksel çekirdek sayısı iki olduğundan anakart hilesiyle çekirdek sayısını arttırmak imkansız! Anakart üreticileri yeni BIOS sürümleriyle Phenom II çekirdek açma olayını güçlendirmek için elinden geleni yapacaktır.

alıntı........

bilgilendirme iyi fakat yetersizdir.

amd athlon II serisi x2 modeli olupta çekirdeğiaçılan hiç bir modeli mevcut değildir. athlon II x2 modellerinin revüzyon modeli elimden geçti ve ve yaptığım inceleme sonrasında ısı değerinden inanılmaz bir düşüş söz konusu olduğunu görmüş durumdayım.  Athlon II x2 güncellenmiş halinin kasa kapağı açık herhangi bir havalandırma yok ve oda sıcaklığı 27.5 derece iken ısı değeri sadece 18.5 dereydi.

revüzyon öncesi olan model 28.5 derecenin altında doğru düzgün çalışamıyor malesef. 3.0 ghz saat hızına sahip olupta bu kadar soğuk çalışabilmesi çok ilginç.

sempron 140 tüm seri  , Athlon II X3 , phenom X2 , Phenom x3, Phenom 4 Bazı modellerinde çekirdek açma olayı mevcuttur sadece.

almadan önce sorman lazımdı hangi işlemcide çekirdek açılıyor diye.

XxKadersizXx
06-03-2011, 15:04   |  #8  
OP Yıllanmış Üye
135 mesaj

HERKSESE TŞK ETTİM CEVAPLAR İÇİN SAOLUN