AMD'den beklentilerin üzerinde performans

CHIP Online
08-09-2008, 11:37   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Ünlü finans analisti, AMD'nin son çeyrekte beklentilerin üzerinde bir performans sergilediğini açıkladı.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/AMD- ... erformans_8581.html

Dünya çapında hizmet veren bağımsız yatırım bankası Collin Stewart için çalışan ünlü finans analisti Ashok Kumar, gelir ve kar açısından AMD'nin Eylül çeyreği için Wall Street beklentilerinin ötesinde bir performans gösterdiğini söylüyor. Bu performansın altında yatan neden olarak da, sunucu ve grafik pazarındaki hızlanmayı gösteriyor.

Ancak Kumar'a göre AMD, işlemci pazarında Intel karşısında kaybetmeye devam edecek. Önümüzdeki çeyrekte AMD'yi kurtaracak en önemli olay ise, nVidia'nın atacağı muhtemel yanlış adımlar ve bununla bağlantılı olarak da grafik pazarı...

Kumar, değerlendirmesinde Intel'in, orta seviye ürünlerde yaşayabileceği muhtemel hayal kırıklığını Atom işlemci serisi sayesinde kolaylıkla atlatacağını da öngörüyor.

Kumar'ın analizinden çıkan sonuç ise, Intel'in büyük bir hızla değer kazanacağı, AMD'nin de kötü günleri biraz da olsa atlattığı... Bakalım çeyrek sonunda çıkan sonuçlar ne gösterecek?


Tüm konu: AMD'den beklentilerin üzerinde performans

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: AMD bu çeyrekte de beklentilerin üzerine çıkabilir mi?

pctrans
08-09-2008, 13:01   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
542 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Şub 2008

cevabım cıkar degil çıkmak zorunda amd herhangi gelişme sonucunda intelde c2e nin üstünde bi işlemci çıkartır veya core 2 extreme nin fiyatlarını aşagı çekerse işte o zaman amd daha kötü durumda olur ama intel in amd yi etkilemesi için birazda nvidia nın yardımına ihtiyacı var nvidia nın bu sesligini fırtına öncesi sessizlik diye nitelendiriyorum