Amd FM1!!!!

neox97
02-09-2011, 00:24   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
141 mesaj

arkadaşlar bu işlemci nasıl ?

amdnin yeni çıkan işlemcisi fm1 soketli dier işlemcilerden farkları nelerdir ? artıları eksileri nelerdir ?
ve 2.9Ghz hızında diger işlemciler 3.5Ghz bulurken,bu neden az.
Eger bu işlemciyi almaya karar verirsem birde anakart almam gerek oda bu olacak galiba:

ve ben çok oyun oynarım.Bu işlemci oyunlarda iyi performans verecek mi ?Elimdeki ekran kartı Sapphire 5830 xtreme sizce ikisi iyi ikili olur mu ?
Şimdiden Teşekkürler.

infazci6100
02-09-2011, 00:55   |  #2  
infazci6100 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,108 mesaj

orta sewyıye cpu guclu gpu dıyebılırız gırıs sewıyesı o sana yaramaz.ben sana phenom 2 x4 965 onerırırm oyun anlamında daha verımlı olur anakartında desteklerse masraf azalır.ekran kartınlada harıka ıkılı our

black_flood
03-09-2011, 08:59   |  #3  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj
Alıntı: infazci6100  
orta sewyıye cpu guclu gpu dıyebılırız gırıs sewıyesı o sana yaramaz.ben sana phenom 2 x4 965 onerırırm oyun anlamında daha verımlı olur anakartında desteklerse masraf azalır.ekran kartınlada harıka ıkılı
kartı yazmış zaten 5830 vgası var farketmedin sanırsam yada gözden kaçtı. amdnin bu yeni mimarisinde elindeki kart ile anakart üzerinde gelen 6x kartı crossfire olarak kullanabiliyorsun. üzerindeki ekran kartı pekte giriş sayılmaz işlemciledeki 5650 grafik kartınlar aynı performansa sahip bir kart. giriş seviyesi kavramı intelin hd kartları için geçerli daha 1080p gerçek video açamıyor testlerde.

şimdi aslında apu yada liano yerine infazcının dediği gibi normal bir cpu ve anakart almak daha mantıklı elindeki kartile.
amd nin yeni sistemlerinde crossfire ile ne kadar performans artışı stabilite var bilmiyorum ne kullandım nede sattım zaten crossfire testleride yok sadece entegre hd 6xxxx çipi ile yapılan testler var.