Amd Her Zaman F/P'ta Bir Numara mı? Buyurun İçeri

vecttra
23-12-2010, 17:26   |  #26  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
41 mesaj

Bu testlerin doğruluğunu  kim kanıtlayabilirki.
O siteyi incele Intel ın sponsorluğunda.

Gecen günlerdede Microsoft bir araştırma yaptırmıs.
En güvenli ve çok virüs tehdidine karşı direnen tarayıcı Internet Explorer mıs.
En düşüğü de Google Chrome imiş.
Sonra Google bir açıklama yaparak olayı aydınlattı.
O sitede Microsoft un desteklediği bir site idi.!!!
Şimdi ben Google Chrome ile Internet Explorer karşılaşmasında hangi tarayıcının iyi olduğunu bilmeyenlerdenmiyim.
HAYIR....
O yüzden 6 senedir AMD nin her türlü işlemcisini kullanan biri olarak söylüyorum ki, Gigabyte anakartlar nasıl F/P ve overclok ta bir numara ise Aynı şekilde AMD de F/P ve overclok ta bir numaradır kim ne derse desin.

Son Düzenleme: vecttra ~ 23 Aralık 2010 17:27
SüRmenaJ KaOSs
23-12-2010, 21:02   |  #27  
Yıllanmış Üye
2,907 mesaj
Alıntı: Boracalin  
Alkış

Sakın AMD daha kaliteli olmasın ??? Malum bazı can alıcı teknolojileri AMD sunmuştur ilk kez piyasaya...
Ayrıca intele ; AMD karşısında : daha pahallı , daha kazık , kullanıcısını daha az düşünen (her yeni modelde soket değiştirip anakart masrafı çıkarması) gibi yorumlar duydum da , daha kaliteli(!) yorumuna pek rastlamadımdı... Islık

senin gözlerinde sorun olmalı.
iyi oku yazdığımı inteli savunan yok.
imzaya bakıpta konuşabilirsin.

a.ozcan
24-12-2010, 10:31   |  #28  
a.ozcan avatarı
Yıllanmış Üye
1,013 mesaj

Bende şimdiye kadar hep İntel kullandım gerek Dizüstü bilgisayarımda , gerek Masaüstü bilgisayarlarımda ama bütçem fazla yüksek olmadığı için AMD sistem almaya karar verdim ve şuana kadar kesinlikle ve kesinlikle çok memnunum bundan sonra Forever AMD.İşlemci fanı hiç ses yapmıyor oyunlarda bile sesi duyulmuyor :D

Y.İ.Ğ.İ.D.O.
24-12-2010, 18:35   |  #29  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 14
3,152 mesaj
Alıntı: vecttra  
Bu testlerin doğruluğunu  kim kanıtlayabilirki.
O siteyi incele Intel ın sponsorluğunda.

Gecen günlerdede Microsoft bir araştırma yaptırmıs.
En güvenli ve çok virüs tehdidine karşı direnen tarayıcı Internet Explorer mıs.
En düşüğü de Google Chrome imiş.
Sonra Google bir açıklama yaparak olayı aydınlattı.
O sitede Microsoft un desteklediği bir site idi.!!!
Şimdi ben Google Chrome ile Internet Explorer karşılaşmasında hangi tarayıcının iyi olduğunu bilmeyenlerdenmiyim.
HAYIR....
O yüzden 6 senedir AMD nin her türlü işlemcisini kullanan biri olarak söylüyorum ki, Gigabyte anakartlar nasıl F/P ve overclok ta bir numara ise Aynı şekilde AMD de F/P ve overclok ta bir numaradır kim ne derse desin.

Arkadaşa kesinlikle katılıyorum. Benim yazacaklarımı o yazmış resmen. Ben ne İntel nede Amd fanatiğiyim. Ama gördüğünüz 1 tane sitenin testini burada konu açıp, testin linkini verip İntel daha iyi diyemezsiniz. Mesela bende sana aşağıdaki sitenin linkini veririm İ5 760 ile X6 1055T ile arasındaki farkı o zaman görürsün. Buyur;

Phenom II X6 1055T: 5182
İ5 760: 4567 puan almış.
http://cpubenchmark.net/cpu_lookup.php?cpu=AMD+Phenom+II+X6+1055T

İstersen başka bir site adresi daha vereyim;
http://www.anandtech.com/bench/Product/147?vs=191

Adem'de iyi atmış yani İ5 serisi tüm Amd işlemcilerinden daha iyidir diye. Ama harbiden şöyle bir okuyunca baya iyi atmış yani.(İnsan içinden Oha diyor resmen.) Heralde kendisi İ5 750 kullandığı için kullandığı işlemciyi savunmak istedi :)

Birde "Amd 6 çekirdek ama İntel 4 çekirdekle onu geçiyor. Bu nasıl oluyor?" diye soranlara cevabım budur;

Bu arada İ5 760'ın bazı testlerde X6 1055T'ye yaklaşması günümüz uygulamaları için normaldir. Çünkü 6 çekirdeği kullanan uygulama yoktur desek doğrudur. Fakat birkaç sene sonra uygulamalar ağırlaşınca 6-8 çekirdek isteyen uygulama halini alınca, oyunlar dahada fazla işlem gücü daha fazla sistem zorlayıcı hale gelince işte o zaman asıl test zamanıdır :)

Son Düzenleme: Y.İ.Ğ.İ.D.O. ~ 24 Aralık 2010 18:50
SüRmenaJ KaOSs
25-12-2010, 02:47   |  #30  
Yıllanmış Üye
2,907 mesaj
Alıntı: Y.İ.Ğ.İ.D.O.  
Arkadaşa kesinlikle katılıyorum. Benim yazacaklarımı o yazmış resmen. Ben ne İntel nede Amd fanatiğiyim. Ama gördüğünüz 1 tane sitenin testini burada konu açıp, testin linkini verip İntel daha iyi diyemezsiniz. Mesela bende sana aşağıdaki sitenin linkini veririm İ5 760 ile X6 1055T ile arasındaki farkı o zaman görürsün. Buyur;

Phenom II X6 1055T: 5182
İ5 760: 4567 puan almış.
http://cpubenchmark.net/cpu_lookup.php?cpu=AMD+Phenom+II+X6+1055T

İstersen başka bir site adresi daha vereyim;
http://www.anandtech.com/bench/Product/147?vs=191

Adem'de iyi atmış yani İ5 serisi tüm Amd işlemcilerinden daha iyidir diye. Ama harbiden şöyle bir okuyunca baya iyi atmış yani.(İnsan içinden Oha diyor resmen.) Heralde kendisi İ5 750 kullandığı için kullandığı işlemciyi savunmak istedi :)

Birde "Amd 6 çekirdek ama İntel 4 çekirdekle onu geçiyor. Bu nasıl oluyor?" diye soranlara cevabım budur;

Bu arada İ5 760'ın bazı testlerde X6 1055T'ye yaklaşması günümüz uygulamaları için normaldir. Çünkü 6 çekirdeği kullanan uygulama yoktur desek doğrudur. Fakat birkaç sene sonra uygulamalar ağırlaşınca 6-8 çekirdek isteyen uygulama halini alınca, oyunlar dahada fazla işlem gücü daha fazla sistem zorlayıcı hale gelince işte o zaman asıl test zamanıdır :)

Aynen öyle şimdiki oyunlarda zaten 2 - 4 veya 6 çekirdeğininde verdiği perf. aynı x6 Ların.
gta 5 6core isterse i7'lerin hangi deliğe kacacak merak konusu :)

black_flood
25-12-2010, 08:41   |  #31  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

birde şu N/A yanibilinmeyen işlemcilerin performansını nasıl ölçmüşlerse daha piyasaya değil çıkmak mühendislik örneği bile dağıtılmadı hakketen uçmuş adam intelin mühendisleri bile üretmeden arka taraflarından işlemci üretip çıkartmışlar resmen :) Örnek İ5 2500@ bu ne ya böyle bir işlemci ne var nede adı sanı duyuldu.

Utkii
25-12-2010, 09:49   |  #32  
Utkii avatarı
Üye
86 mesaj

ben şuan AMD nin phenom II X6 1055T modelinden şüphe duyuyordum benim tanıdığım bi bilgisayarcı abi var oda amd ci başlarda neden amd dior acaba dandik malmı satıcak diye düşünüyordum şimdi tarık abiye çok hak veriyorum kendide amd kullanıyormuş demekki bi bildiği vardı herkese teşekkürler.

okinkurt
25-12-2010, 10:40   |  #33  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 308
4,897 mesaj

abi amd daha önce kullanmadım ama kötü diyen çok az bende quad alcaktım ama amd daha iyimiş valla inşallah iyidir çok para bende intel var memnunum ama daha önce dediğim gibi amd hiç kullanmadım ama bukadar insan iyi diyosa bi bildikleri vardır..