AMD'nin ilk dizüstü platformu Turion X2 Ultra

CHIP Online
17-06-2008, 04:11   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

AMD'nin "Puma" kod adlı ilk dizüstü platformu Turion X2 Ultra, dikkat çekici özelliklerle geliyor.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/AMD- ... -X2-Ultra_7349.html

Resimlerle: AMD'nin ilk mobil platformu: Turion X2 Ultra

AMD, Turion X2 Ultra ile söylentilere sonunda bir açıklık getirdi. "Puma" kod adlı ilk AMD dizüstü platformu, Intel'in Centrino ile kurduğu imparatorluğa rakip olmayı hedefliyor. Turion X2 Ultra'nın, bu konuda dikkatleri üzerine çekebilecek bolca yeteneği var.

AMD'nin, Intel'in Centrino ile kurduğu üstünlüğe rakip olacak mobil platformu "Puma"nın, aslında bir yıl önce hazır olması bekleniyordu. AMD geçtiğimiz günlerde, "Puma"yı Turion X2 Ultra adıyla kafesinden çıkardı. Endüstrinin AMD'nin bu yeni platformuna ilgisi oldukça büyük. İlk aşamada Acer, Asus, Dell, Fujitsu-Siemens, HP, MSI ve Toshiba gibi büyük üreticiler, 95 modelle Turion X2 Ultra platformuna giriş yaptılar.

Bu yoğun ilgi, elbette temelsiz değil. AMD'nin Centrino alternatifi, ilgi çekici grafik ve enerji tasarruf özeliklerine sahip.

Turion X2 Ultra'nın önemli özelliklerini sizlere tanıtıyoruz.

Tüm konu: AMD'nin ilk dizüstü platformu Turion X2 Ultra

Resimlerle: AMD'nin ilk mobil platformu: Turion X2 Ultra

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: AMD'nin Turion X2 Ultra platformu sizce Intel'in tahtını sarsabilecek mi?

DeePBluESeA
17-06-2008, 09:09   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
281 mesaj

Anlatılanlarra bakılacak olursa mükemmel bir mantıkla tasarlanmış bu platform..
benim gibi AMD taraftarı olupta söz konusu olan dizüstü olunca intele boyun eğmek zorunda kalanlara artık çok daha iyi centrino alternatifleri olacak ama şimdiden kesin birşey söylemek mümkün değil hele bir çıksın şu cihazlar bakıp kullanıp okuyup değerlendirmesini yaparız

Ama kesin olan bişey varsa arık çok daha iyi alternatiflerin var olduğudur
işte AMD yi ben bu yüzden seviyorum

compdeath
17-06-2008, 11:28   |  #3  
Taze Üye
7 mesaj

AMD olmasa Intel fiyat üstüne fiyat bindirir yeni teknolojilerde...

İyi ki varsın AMD
Turionx2 normali bile 5 çeker

Kapalı Hesap (53751)
17-06-2008, 11:46   |  #4  
Kapalı Hesap
3,036 mesaj

Bencede Amd iyi iş çıkarmış sağlam adımlar atıyorlar

DreaMeat
18-06-2008, 14:46   |  #5  
Taze Üye
19 mesaj

AMD, özellikle güç tüketimi konusunda oldukça başarılı bir firma. Bu sebepten dolayı dizüstünde iyi başarı elde edebilir.

Ekran kartının batarya durumunda devreden çıkarılması iyi bir özellik, böylece hem oyunlar takılmadan oynanabilir hem de pille çalışırken pil ömrü artmış olur. Beğendim

Umarım bu platform Centrino'yu zorlar, çünkü dizüstünde Intel tekel durumda gibi. Masaüstündeki rekabetin dizüstüne taşınması hem ürün çeşitliliğini arttırır hem de iki firmaya da fiyat kırdırabilir. Gülümseme Bekleyip göreceğiz.