Amd Phenom IIx4 975 işlemci için Fan önerisi

Firat982
27-04-2012, 20:53   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
162 mesaj

Merhabalar..Öncelikle overlock yapmayacağım.Yalnız Antalya'da yaşıyorum yazın sıcaklığı hesap edecek olursak..Bana kasanın çalışmadığını zannettirecek kadar sessiz ,ve soğutması iyi olan fan tavsiyesi istiyorum..
Yardımcı olursanız sevinirim.3-4 güne alacağım

thedevil01
27-04-2012, 21:06   |  #2  
thedevil01 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 18
1,203 mesaj

Akasa Venom iyidir.

A.C.T
27-04-2012, 21:12   |  #3  
A.C.T avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
439 mesaj

yaw o 938 AM3 soketli deilmi...
Akasa venom picco alabilirsin

Banned
27-04-2012, 21:14   |  #4  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 10
2,369 mesaj

http://www.webdenal.com/akasa-ve ... 6-lga-2_398160.html

Firat982
27-04-2012, 21:16   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
162 mesaj
Alıntı: A.C.T  

Teknobiyotikte baktım.Kullanıcı yorumlarında sesli olduğu yazıyor...
http://www.teknobiyotik.com/over ... mci-sogutucusu.html
 Bana sessiz lazım.Sesle başımı şişirmeyecek :))).Pc nin başında saatlerce kaldığım için rahatsız etmesin

Banned
27-04-2012, 21:17   |  #6  
Banlandı
2,369 mesaj
Alıntı: Firat982  
 Bana sessiz lazım.Sesle başımı şişirmeyecek :))).Pc nin başında saatlerce kaldığım için rahatsız
pico ucuz ve sesli başka akasa lara bak :D

A.C.T
27-04-2012, 21:20   |  #7  
A.C.T avatarı
Yıllanmış Üye
439 mesaj
 Bana sessiz lazım.Sesle başımı şişirmeyecek :))).Pc nin başında saatlerce kaldığım için rahatsız
Valla benim işlemcinin fanını bilmiyom ama benimkide çok sesli ve hiçte rahatsız olmuyom az önce format atıyordum Valla fan sesleri ninni gibi geldi uyumuşum KahkahaKahkahaKahkaha

Banned
27-04-2012, 21:21   |  #8  
Banlandı
2,369 mesaj
Valla benim işlemcinin fanını bilmiyom ama benimkide çok sesli ve hiçte rahatsız olmuyom az önce format atıyordum Valla fan sesleri ninni gibi geldi uyumuşum KahkahaKahkahaKahkaha
O duruma düşmemek için +80 lik bir fan almaktır 

tabi güzel bir kasa :)

bosluk
27-04-2012, 21:24   |  #9  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
1,894 mesaj

Yanlız çok sessiz olmasını düşünmeyin fanın. Phenom 2'ler muazzam ısınan işlemciler malesef. Sağlam bir soğutma olsun ki ömrü uzun süre dayansın. Bu akasa'yı köşedeki bilgisayarcıdan 15 liraya aldı daha 1 hafta önce yanlız kardeşim atıl durumdaki bir kasasına. inteller için tamam da, amd'ler için montaj olayını ben hiç beğenmedim. Alta mandal gibi birşey konuluyor, üzerine tam denk de gelmiyor ufak işlemci boyutundaki bakır bloklu kısım. Fan hızı da en azından bana yetersiz geldi gibi phenom'lar için. Biraz daha kaliteli birşeylere bakın bence, madem olabilecek en sessizini arıyorsunuz, daha tanınmış markalı birşey daha iyi olacaktır gibime geliyor. Sadece bir fikir tabi...

Firat982
27-04-2012, 21:32   |  #10  
OP Yıllanmış Üye
162 mesaj
Alıntı: Artisit Genç  
O duruma düşmemek için +80 lik bir fan almaktır 

tabi güzel bir kasa :)

İyi uykular valla :))..Ben sistemi yeni topladım..Kasayı bunu aldım.Lütfen başka  kasa tavsiyesi vermeyin :).Aldım artık.Kasanın kullananlar genelde hoşnut...Hava kanalları kasada iyimiş.Toz işinide Mıknatıslı fan filtreleri ile çözmeye karar verdim.Her fan yuvasına mıknatıslı toz filtresi takıyorum.
http://www.hepsiburada.com/Liste ... 937&categoryId=1013
Yan kapağa 2 tane 12 mm ve altada 1  tane  bu fanlardan aldım..
http://www.hepsiburada.com/Liste ... 026&categoryId=1125..

İşlemci stok fanı istemiyorum.Şimdi sakın niye İntel toplamadın demeyin.O muhabbete girmeyelm.2006 dan beri evimde Amd kullanıyorum.İşyerinde İntel...Evde oyun işte ofis uygulamaları yapıyorum.İkisindeden çok memnum.O yüzden fanlık yapmayın :)).Şaka bir yana ben ses yapmayan stabil işlemci fanı önerisi rica ediyorum.Ama önce SES siz olması

Son Düzenleme: Firat982 ~ 27 Nisan 2012 21:34
A.C.T
27-04-2012, 21:34   |  #11  
A.C.T avatarı
Yıllanmış Üye
439 mesaj
Alıntı: bosluk  
Yanlız çok sessiz olmasını düşünmeyin fanın. Phenom 2'ler muazzam ısınan işlemciler malesef. Sağlam bir soğutma olsun ki ömrü uzun süre dayansın. Bu akasa'yı köşedeki bilgisayarcıdan 15 liraya aldı daha 1 hafta önce yanlız kardeşim atıl durumdaki bir kasasına. inteller için tamam da, amd'ler için montaj olayını ben hiç beğenmedim. Alta mandal gibi birşey konuluyor, üzerine tam denk de gelmiyor ufak işlemci boyutundaki bakır bloklu kısım. Fan hızı da en azından bana yetersiz geldi gibi phenom'lar için. Biraz daha kaliteli birşeylere bakın bence, madem olabilecek en sessizini arıyorsunuz, daha tanınmış markalı birşey daha iyi olacaktır gibime geliyor. Sadece bir fikir tabi...
Vay vay vay...
nerdesiniz hocam yaw Valla sizi aramadığım konu kalmadı en sonunda siz deni buldunuz :D :D :D
Hoacm FX serisi nesıl ısınıyo çokmu ısınıyo azmı ???
Bide üzüldüm bak şimdi akasa venom picco alacaktım oda kötüymüş bari stok fan verseler işlemcinin yanında ŞaşkınKahkahaKahkahaKahkaha

Banned
27-04-2012, 21:36   |  #12  
Banlandı
2,369 mesaj
İyi uykular valla :))..Ben sistemi yeni topladım..Kasayı bunu aldım.Lütfen başka  kasa tavsiyesi vermeyin :).Aldım artık.Kasanın kullananlar genelde hoşnut...Hava kanalları kasada iyimiş.Toz işinide Mıknatıslı fan filtreleri ile çözmeye karar verdim.Her fan yuvasına mıknatıslı toz filtresi takıyorum.
http://www.hepsiburada.com/Liste ... 937&categoryId=1013
Yan kapağa 2 tane 12 mm ve altada 1  tane  bu fanlardan aldım..
http://www.hepsiburada.com/Liste ... 026&categoryId=1125..

İşlemci stok fanı istemiyorum.Şimdi sakın niye İntel toplamadın demeyin.O muhabbete girmeyelm.2006 dan beri evimde Amd kullanıyorum.İşyerinde İntel...Evde oyun işte ofis uygulamaları yapıyorum.İkisindeden çok memnum.O yüzden fanlık yapmayın :)).Şaka bir yana ben ses yapmayan stabil işlemci fanı önerisi rica ediyorum.Ama önce SES siz olması

BU UYARSA EN İYİSİ BU!

thedevil01
27-04-2012, 21:40   |  #13  
thedevil01 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 18
1,203 mesaj

Hayır akasa venom derken akasa venom serisinden alabilirsin demeyi kastettim :D

Firat982
27-04-2012, 21:40   |  #14  
OP Yıllanmış Üye
162 mesaj
Alıntı: bosluk  
kurulumu montajla vakit kaybetmiyeceğim 5 parça Vatan'dan aldığım için ücretsiz kurulum yapacaklar zaten.Hatta gittim termal macunu bile aldım :)..Dandil macun sürmesinler diye..Birtek işlemci fanında takıldım.Acaba sessiz ne alsam.

bosluk
27-04-2012, 21:41   |  #15  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
1,894 mesaj

:))))) Naber @Act :) Buralardayım yaw, git gel takılıyoruz :)

Valla tam denk geldi akasa konusu. Daha yeni aldı kardeşim. Biz alışmışız standart altta blok üstten fana, böyle altında kibrit kutusu gibi birşey, üstüne 4 tane tüp, onun da üstüne ağzı aşağı bakan bir fan filan iğreti geldi beğenmedik :P Amd'ye takıldığında da çıkartılıyormuş 4'lü aparatı, yerine mandalımsı birşey takılıyor heran yerinden çıkıp kopacakmış gibi. Hakikaten ıhh hiç beğenmedik :P

Valla Act, Fx'leri deneyemedim daha. Sen alsana yahu artık fx de anlat bize nedir ne değildir. Kağıt üzerinde iyi gibi duruyo ama karşılaştırmak lazım. Fiyatı phenom'lardan daha düşük ama. Bu hala kıllandırmıyor değil beni de. Neyse dağıtmayayım konuyu da alakasız yere gitmeyelim. Selamlar :)))

A.C.T
27-04-2012, 21:42   |  #16  
A.C.T avatarı
Yıllanmış Üye
439 mesaj

Yok abi Valla çok iyi yapmışsın AMD toplamakla ama neyse açmayalım şimdi şu konuyu birazdan kavgada çıkabilir :D
Kasada güzel Valla fan olarak biraz araştırıyım geliyom kusura bakma bilgisayara yeni format attım iki saat güncelleştirme yapıyo o yüzden biraz ağır çalışıyo gelirsem bi 10dk den gelcem

bosluk
27-04-2012, 21:45   |  #17  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
1,894 mesaj

Macun işini çok iyi düşünmüşsün yanlız @Firat. Ben benimkine hala daha sürebilmiş değilim macunu, fan 1 çalışacaksa 10 çalışıyor nicedir. Sessiz demesen çiftli fan güzele benziyor @Artisit'in gösterdiği ama hem sessiz olacak hem iyi soğutacak fenomu. Hımmmss....

A.C.T
27-04-2012, 21:50   |  #18  
A.C.T avatarı
Yıllanmış Üye
439 mesaj

http://www.eksenbilgisayar.com/s ... 15&ttype=Details#pt
abi bu fanı aslında tam olarak bilmiyorum yani ama saniyede dönüş hızı filan hoşuma gitti soğutur gibime geldi biraz araştır istersen bi bak başka sitelerden nasıl yorum yapmışlar

Firat982
27-04-2012, 21:52   |  #19  
OP Yıllanmış Üye
162 mesaj

Peki fikrinizi alayım.Ama gülmeyin.Laz fikri gibi gelecek ama :))).Neyse Şimdi kasanın altı en başta attığım linkteki gibi delikli.Portatif filtresinide takıttımmı toz sorunuda çözülyorum..Aklıma bir fikir geldi.Doğal soğutma yöntemi.Gülebilirisiniz.Ama oluru varmı onu söyleyin ??..Allta şimdi fan haznesi var.12 mm fan koyuyorum.Kasanın ön ve arka ayaklarına 5-7 cm kalınlığında 2 tane ufak kütük gibi bir şey koyarım.Kasanın altı en az 5-7 cm yukarıda kalır.Sonra gideralt fanın önüne  dışarıdan kasaya temas etneyecek şekilde en az 2 cm mesafe olacak şekilde kalıp içersinde buz koyarım.(Dolaptaki bu kalıp kutuları varya her evde olanlardan) .Alttaki fan buzdan alacağı serinliği direk kasanın içine verecek.Nasıl fikir ama .Doğal buzlu soğutma...Hehe.Ama aklıma yattı ya.Özellikle yazın Antalya'da  iş görürse mükemmel olur

Son Düzenleme: Firat982 ~ 27 Nisan 2012 22:03
Firat982
27-04-2012, 22:05   |  #20  
OP Yıllanmış Üye
162 mesaj

Bu nasıl sizce kullanıcı yorumlarıda fena değil.
http://www.vatanbilgisayar.com/s ... ils.aspx?I_ID=51607

Kapalı Hesap (91855)
27-04-2012, 22:43   |  #21  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 27
2,006 mesaj

corsair hydro serisi bi tane al bütçene göre o koca koca fanlar pek sağlıklı değil ve kasanın tam ortasında kaldığı için hava sirkülasyonunu önlüyorlar kasanın içi hep sıcaksa radyatörü dışarıya koy dışardaki havayı radyatöre üfler diğerleri kasa içinde kaldığından kasa içini iyi soğutamıyorsan sürekli sıcak havayı üfleyecektir

EMRE_61
28-04-2012, 18:14   |  #22  
EMRE_61 avatarı
Yıllanmış Üye
509 mesaj

VENOM al geç.