AMD TressFX Tomb Raider'da

DiamondMines
31-03-2013, 23:36   |  #1  
DiamondMines avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj

nVIDIA'ın PhysX desteğine karşın, AMD tressFX (Crystal Dynamics) efektini çıkardı son Tomb Raider oyunu ile. TressFX'in bir özelliği, Lara Croft'un saçlarının gerçekliğini son derece kristal bir akıcılıkla ekranlara taşınmasıdır. AMD'den yapılan açıklamaya göre bu görsel-efekt, diğer oyunlarda da görülmeye başlayacaktır yamalar ve sürücüler güncellendikçe. 

Kaynak haber:

http://www.overclockers.com/amd-shows-tressfx-tomb-raider/

Tomb Raider: tressfx DemoTomb Raider: tressfx Demo
AMD and Crystal Dynamics are proud to present this in-game footage of TressFX Hair. This technology performs a real-time simulation of hair, responding to forces like wind, movement, and gravity. This technology uses the DirectCompute programming language, and has been optimized for the Graphics Core Next architecture in the AMD Radeon™ HD 7000 Series.
Son Düzenleme: DiamondMines ~ 31 Mart 2013 23:38
black_flood
01-04-2013, 08:42   |  #2  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

amd bu özellik yokkende fena değildi nvidianın teknolojisi bayadır var olmasına karşın ama bu özellik saçı kılı tüyü  geçtim doku detaylandırmalarını normale çok yakın şekilde görüntülemeye olanak sunuyor.

Windows 8 ile tam uyumlu grafik kartlarında çok daha iyi sonuçlar verecektir bu özellik. msi 970a-g46 anakart aldım haftasonu Windows 8 için çıkan biosu kurdum gördüğüm olay biraz saçma geldi " GOP " özellikli bir ekran kartı bulunamadı sisteminizde yazıyor.biraz araştırdım sadece hd 7xxx  serisi ati için nvidia içinde 660 ve üstü üreticiyede yazdım cevap gelir inşallah. casper firması kıytırık intel hd kart ile bu özellikleri açıp kullanırken dizüstünde 6870 ekran kartı ile harici açamıyoruz özellik.

pankreas76
07-04-2013, 01:44   |  #3  
pankreas76 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 51
1,426 mesaj
Alıntı: black_flood  
amd bu özellik yokkende fena değildi nvidianın teknolojisi bayadır var olmasına karşın ama bu özellik saçı kılı tüyü  geçtim doku detaylandırmalarını normale çok yakın şekilde görüntülemeye olanak sunuyor.

Windows 8 ile tam uyumlu grafik kartlarında çok daha iyi sonuçlar verecektir bu özellik. msi 970a-g46 anakart aldım haftasonu Windows 8 için çıkan biosu kurdum gördüğüm olay biraz saçma geldi " GOP " özellikli bir ekran kartı bulunamadı sisteminizde yazıyor.biraz araştırdım sadece hd 7xxx  serisi ati için nvidia içinde 660 ve üstü üreticiyede yazdım cevap gelir inşallah. casper firması kıytırık intel hd kart ile bu özellikleri açıp kullanırken dizüstünde 6870 ekran kartı ile harici açamıyoruz özellik.

nekadar fazla özellik okadar iyidir

pankreas76
07-04-2013, 02:10   |  #4  
pankreas76 avatarı
Yıllanmış Üye
1,426 mesaj

ha bu arada biz bu özelliği şuan kullandığımız ekran kartlarında kulla bilecekmiyiz mesela bedne hd 7850 var bunda kullana bilecekmiyim

DiamondMines
07-04-2013, 14:12   |  #5  
DiamondMines avatarı
OP Yıllanmış Üye
10,394 mesaj
Alıntı: pankreas76  
ha bu arada biz bu özelliği şuan kullandığımız ekran kartlarında kulla bilecekmiyiz mesela bedne hd 7850 var bunda kullana

7xxx seri ekran kartları ile çalışacaktır, sürücü güncellemeleri ile çalışıyor. Tomb Raider de olduğu gibi oyunlarda desteklemesi gerek.

pankreas76
07-04-2013, 15:16   |  #6  
pankreas76 avatarı
Yıllanmış Üye
1,426 mesaj
Alıntı: DiamondMines  

7xxx seri ekran kartları ile çalışacaktır, sürücü güncellemeleri ile çalışıyor. Tomb Raider de olduğu gibi oyunlarda desteklemesi gerek.

ya en son sürücülerini gördük amdnin :=] ya adamalr öyle bir driver yapmışki sorunu anlmadım son driverı battlefield 3 de sorun çıkartıyor benim intelli kasada o sorun olmuyunca driver aklıma geldi eski bir driver yüklüyünce düzeldi umarım bu porogram amdnin bu son driverında değildi

DiamondMines
07-04-2013, 18:17   |  #7  
DiamondMines avatarı
OP Yıllanmış Üye
10,394 mesaj
Alıntı: pankreas76  
 ya en son sürücülerini gördük amdnin :=] ya adamalr öyle bir driver yapmışki sorunu anlmadım son driverı battlefield 3 de sorun çıkartıyor benim intelli kasada o sorun olmuyunca driver aklıma geldi eski bir driver yüklüyünce düzeldi umarım bu porogram amdnin bu son driverında değ

Dün bende format attım Catalyst %95 aktivite durumda idi Windows ortamında. Sorunlar çok, özellikle CrossFireX performansları çok kötü.

black_flood
07-04-2013, 20:02   |  #8  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

normal sorunlar bunlar bir işlemci üreticisi gerçek alanını bırakıpta ekran kartı işinede el atınca ister istemez bu sonuçlar doğabiliyor. intelinde grafik kartı kısmı elek gibi fakat yazılımsal açıdan çok zayıf. amd' nin 760g çipli anakartlarındaki ekran kartının Windows 8 desteği yok ama intelin  g4 çipsetinin var sonuç ortada windows8 ortamını yok saydığımızda 760G harici nvidia gt 210 performansı sunuyor ama sırf yazılımsal destek yok diye kullanılamıyor. ayrıca atinin 256 bit 4xxx serisi kartlarıda çalışmıyor 8 ortamında yazılım desteği yok üreticisi sayesinde nvidianın 9500 ekran kartı bile açıyor Windows 8' e ait tüm özelliklerini.