Amerikan başkanı hack'lendi mi?

CHIP Online
02-05-2009, 16:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Aralarında ABD Başkanı Obama'nın bulunduğu pek çok ünlü hacker'lerin gazabına uğradı...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Amer ... lendi-mi_12482.html

ABD Başkanı Barack Obama, seçim kampanyası sırasında sıklıkla Twitter'dan faydalanmış ve takipçilerine bu kanaldan resmi bilgiler iletmeyi tercih etmişti. Obama gibi pek çok ünlü de kendi Twitter hesabını kullanıyor ve sevenlerine kısa notlar ve bilgiler iletiyor. Fakat tüm bu ünlüler ortaya çıkan bir skandalla sarsıldılar. Twitter yazılımındaki bir açık, hacker'ların bu hesapların kontrolünü elde etmesine yol açtı!

Twitter'ın güvenlik açığını kullanan hacker, eriştiği hesaplara bir zarar vermedi ama Barack Obama ve bazı ünlülerin Twitter yönetici sayfalarını bir blog'da yayınladı. Twitter henüz konuyla ilgili resmi bir açıklama yapmadı ama eğer bu hack saldırısı doğruysa, Twitter için oldukça tatsız bir haber. Çünkü Twitter'ın sitesi Ocak ayında da hack'lenmiş ve o zaman da hacker'lar kullanıcıların yönetici sayfalarına giriş yapabilmişlerdi.

Tüm konu: Amerikan başkanı hack'lendi mi?

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Politikacıların bu tip siteler yoluyla resmi bilgiler yayınlaması sakıncalı mı?

HaaNKs
02-05-2009, 16:34   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
315 mesaj

Bence sakıncalı değil. Sonuçta bu da bir propaganda şekli. Bizimkiler gibi sokaklarda saçma saçma müzikler çalmalarından iyidir.

PcMaKeR
02-05-2009, 16:55   |  #3  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

sakıncalı tabi. Yanlış bir bilgi varsa işine son verilebilir falan. ben politikacı olsam ne facebook ne msn nede başka birşey kullanırım. Tek kullanacağım skype olur oda şifreli sesli konuşma ;)

Fattur
02-05-2009, 18:26   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

Değil Değil...

_AFD_
02-05-2009, 18:40   |  #5  
Yıllanmış Üye
596 mesaj
PcMaKeR
sakıncalı tabi. Yanlış bir bilgi varsa işine son verilebilir falan. ben politikacı olsam ne facebook ne msn nede başka birşey kullanırım. Tek kullanacağım skype olur oda şifreli sesli konuşma ;)
Katılıorum kesinlikle öyle. Beğendim

mustafaasil66
02-05-2009, 18:50   |  #6  
Yıllanmış Üye
373 mesaj

Amann kendileri neyi uygun görüyorsa onu yapsınlar biz birşey dediğimizde onu yapcak halleri yokya ne gerek

Turkish Developer
02-05-2009, 18:57   |  #7  
Turkish Developer avatarı
Yıllanmış Üye
671 mesaj

Twitter Kullanıcısıyım. İkinci Kez Hacklendiği Bilgisini Gece Okudum :)
Croll Fena Girişimler Yapıyor Nedense , Bu seferde Soluğu Twitter de Aldı, Fakat Pek İyi Bir Olaya İmza Attığı Söylenemz, Zararla Kendine Dönebilir.

Hedefte Zaten Ünlüler Vardı, İddaa ya Göre , Twitter Yönetiminden Jason Goldman Bilgileride Çalınmış Olduğu , Diğer Bir Çok Ünlüyede Sızıldığı Yönünde.

İlk Hacklemede 650 Üzerinde Kişinin Bilgileri Hacklenmişti, Bu Sefer Henüz Net Rakam ve Net Bir İfade Yok. Fakat Bunlara rağmen Ben Yine Nedense Girmemezlik Mecburiyeti Durmadım.

Facepunch - Neowin -  News Staff ve Admin Daniel, Brandon , ve Bir Çok Bilişim Teknolojisine Yön Verenler  Listemde Ekli, Mesaj geldi Uyarısı Düşünce e-Postama Zorunlu Girmek Zorunda Kaldım, hem Şifrem Değişip Değişmediğini Öğrenmişte Oldum :) Kısaca ;  Onlar Giriyor Bende Girdim Olay Bu :) he he Varsa Cezamız, Bunuda  Çekeriz O Ayrı ...

Sevgiler...

Son Düzenleme: Turkish Developer ~ 02 Mayıs 2009 20:14
TuncaBozkurt
02-05-2009, 19:20   |  #8  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

Eğer kendi kontrollerinde olmayan, süper güvenlikli bir site değilse internete gereğinden fazla kişisel bilgi vermemeleri gerekir. Eğer bu konuda sorun yoksa hiçbir sakınca da yok.