Anakart İslemci Chipset Sorunu ??????

macbeth1
03-06-2012, 02:41   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

Merhaba Arkadaslar Türkiyenin En İyi Sitesinde Yardim Bulacagima Eminoldugum İcin Ve Daha Önceki Sorunlarimda Yardim Ve İlginiz Sayesinde Cözüm Buldugum İcin Hepnize Tessekurler

Arkadaslar Benim Sistemimim İntel Core  Duo 2.13 ghz İslemci

Ekran kartı Asus gt430 1 gb gddr3 128 bit

psu Casper 350 wat

3 gb drr 667 mhz Ram

hardisk 250 gb sata 7200 rpm western marka

anakartim msı chip seti p4m900 m2l

4 Tane Fan mevcut sistem stabil

Simdi bugun termaletk t2 yada tg2 Termal macun alip islemci chipset kuzey köprüsü güzelce sürdüm

chipsetin soğutucuyu cıkartip takarken chipsete biraz baskı uygladim elimle sorun olmaz diye düsündüm islemcideki eski termal macun kırıntılarni temizlemek icin islemci sökdüm ve pinleri peceteyle sildim biliyorum yanlis yapdim ama pinlre termal macun bulasmisdi bende iyice mercekle pinleri kontrol ettim islemci üzerindeki sorun yokdu ve islemci üzerindeki yani pin üzerindeki eski etiketide sökdüm katlanmis diye islemci elimde hafif terledi ama üfleyip yerine takdim bugun ayrica coolermasterin islemci soğutucusnuda aldim onbuda güzelce yerlesdirdim ve pc yi acinca pc acilmadi
ekrana görüntü gelmedi bende bios pilini cikartip 10 dk bekledim ve ekran kartını sökdüm takdim biraz zorladim galiba fan baglantisni ayrica oturtmak icinde zorladim neyse yan kapagi acik birakip pc yi acdim tüm fanlar islemci soğutucu hersey calisiyor sorunsuz cd room harddisk calisiyormu anlamiyorum ama onun disinda hersey calisiyordu bakdimki ekrankartimin fani dönmüyor dedim heralde bozulmus elimde calisan saglam msı gt210 ekran kartı vardi takdım ekran kartı ve güc kablosu takılı pc yi acdim yine acilmadi ramleri sökdüm takdim elimdeki calisan diger ramleri denedim hardiski cikartip denedim yine olmadi sorun su pc aciliyor ekrana görüntü gelmiyor isik yanip yanip sönüyor sanki hic birsey bagli degil gibi pc den herzaman cıkan bip seside gelmiyor acil seside gelmiyor öylece kaliyor pc ama hersey calisyor görnüyor nedir sizce sorun ve nasil düzeltirim yardimlarnizi bekliyorum tessekur ederim

cracker1
03-06-2012, 09:23   |  #2  
cracker1 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
326 mesaj

abicim sanırım işlemci ekran k. falan çıkarıp takarken hassas olduğu için halletmişsin
peki bi şey sorcam kaç defadır açılmadı

HardwareExpert
14-06-2012, 10:48   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
12 mesaj

Malesef o işlemler sırasında pinlerin zarar görmüş olabilir.Bu sorunu senin çözmen çok zor gibi gözüküyor,ürünü teknik servise göndermen gerekiyor