Anakart, İşlemci, Ram, Ekran Kartı YARDIM

Berkyurtbasi
13-10-2014, 00:02   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

merhabalar arkadaşlar, ben başlıklarda belirttiğim gibi bir bilgisayarım var ancak anakart işlemci ekran Kartı ve ram yok, onları yarın sabah Kadıköy, Yazıcıoğlu'na götürüp ikinci el olarak bulabilirsem veya sıfırları varsa ucuza taktırıp montajlatacağım.

öncelikle amd Olmasını istiyorum pek oyun oynayan biri Değilim tek daimi oyunum League of Legends(LoL) dür.

işte sunum falan hazırlayacağım üniversite öğrencisiyim. Şimdi ben ya oraya gidip abi bana amd tabanlı tüm hepsinin toplamı 300 Tl'yi bulan bi sistem kuru ver montajla diyeceğim. ama burayı eskilerden beri takip ettiğim için uyum ve f/p olarak önerilerinizi bekliyorum. Yaklaşık 2 senedir oyun oynamadım lol dışında. Evet iyi bir çalıştıran sisitem olursa neden oynamayayım? Ancak BÜTÇE sıkıntılı. Yardımlarınızı bekliyorum. Mümkünse ikinci el almaya çalışacağım.

edit: psu 450w hard diskim de var DVD-rw da var fakat hard disk neydi hatırlamıyorum. Daha evvel bu psu ile 8800gt Pentium 4 8gm ram çalıştırıyordum. Hard diskim 160 gb olması Lazım 

Son Düzenleme: Berkyurtbasi ~ 13 Ekim 2014 04:00
LENO7
13-10-2014, 01:41   |  #2  
LENO7 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 91
2,019 mesaj

Bu listede veya bu listede olan işlemcilerden birtanesini alırsan lol için yetecektir sana. Yetmezse OC yaparsın, bendeki Pentium E7300 işlemci normalde (2.66 GHz) Windows'da 6.3 puan alırken OC ile (3.20 GHz) 6.7 alabiliyor.

İşlemciye uygun anakart ve 4 GB ram aldın mı yetecektir sana.

En son olarak bu ekran kartını sıfır olarak al. Bulabilirsen 2. el al. Nvidia veya AMD

Bu sistemle lol'ü belki yüksek grafiklerde oynarsın.

LENO7 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Berkyurtbasi
13-10-2014, 03:57   |  #3  
OP Taze Üye
5 mesaj

ANAKART : http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4030#ov

bu ilandaki anakart'a uygun işlemci ram önerir misiniz bana rica etsem ?

birde bu anakartında dahili ekran kartı var değil mi onu kullansam bir süre ?

İşlemci ve ram için ikinci el maksimum fiyat ortalamasu 250 300 arası.

edit: buradan seçer misiniz rica etsem bu firmadan alacam yarın.

Son Düzenleme: Berkyurtbasi ~ 13 Ekim 2014 04:09
LENO7
13-10-2014, 05:43   |  #4  
LENO7 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 91
2,019 mesaj

Verdiğin sitede anakarta uyumlu/stokta olan işlemci bulamadım. Ram'leri sıfır olarak almanı öneririm. Çünkü eğer arızalı çıkarsa sürekli pc kapanır mavi ekran hatası write memory hatası falan verir.

Berkyurtbasi
13-10-2014, 07:17   |  #5  
OP Taze Üye
5 mesaj

stok olmaması demek sorun değil, ben gidip alacağım. onlar sipariş için stokta bulunmamasını yazıyor. ayrıca ben AMD bilmediğimden dolayı asıl öğrenmek istediğim şey, bunların soket'leri hangi işlemcileri desteklediği desteklemediği.
bakıyorum ankarta tamam olabilir, ama hangi işlemci seçicem çözemiyorum, ileride hangi işlemci iyidir onu destekler mi çözemiyorum. Ben ilk defa amd'ye geçicem. Normalde intel kullanır herşeyini bilirdim.

ratut
17-10-2014, 01:16   |  #6  
Taze Üye
1 mesaj

slm arkadaşlar foxconn agumx  anakarrtım yandı  AMD soket AM2 DDR2  uyumlu bir kart ta tltvsiye edebilirmisiniz lütfen  bütçem 150 200 tl