Anakart Kasa Problemi yardım !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

razorr
06-12-2009, 23:03   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
267 mesaj

Bu 2. konu açışım ne yazıkki yardım eden veya ilgilenen yok bu site baya bi gerilemiş anlaşılan yazık...

merhaba ben AEROCOOL V12XT 600W KARBON FIBER MID-TOWER KASA (AE-V12XT-CF600) kasa ve ASUS M4A785TD-V EVO AMD 785G 5200 HT 4xDDR3 1800(OC) SOKET AM3 ANAKART aldım hatta ana kart siparişim pazartesi gelicek sanırım.
    Benim sorum şu aldığım kasada lcd dokunmatik ekran mevcut ve bunun bağlantılarını aldığım anakarta tam olarak uyum sağlarmı takılabilirmi(sıcaklık göstergeleri ve ısı göstergelri vb.) yada uyumlu olup olmadığını bilmiyorum oyüzden bir problem olumu? Teşekkürler..

http://www.hepsiburada.com/aeroc ... ctid=bd84693#tablnk

http://www.hepsiburada.com/asus- ... 2&productid=bd53569

marosarap
06-12-2009, 23:07   |  #2  
marosarap avatarı
Yıllanmış Üye
658 mesaj

tabiki takabilirsin ama takmasını becermek lazım anakartını sökmeden neyin nerde takılı olduguna iyi bak kasaya takacagın anakart özerinde bu yerleri gör işaretle üyle anakartını kasadan süküp yeni anakartının montajını yap. olmadı kullanım klavuzunu iyice kontrol et baktın yine başaramadın 15 ytl ye bu işleri yapan bir bilgisayarcıya taktırırsın.
kasayada bayıldım çok hoş...

Son Düzenleme: marosarap ~ 06 Aralık 2009 23:11
razorr
06-12-2009, 23:12   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
267 mesaj
Alıntı: marosarap  
tabiki takabilirsin ama takmasını becermek lazım anakartını sökmeden neyin nerde takılı olduguna iyi bak kasaya takacagın anakart özerinde bu yerleri gör işaretle üyle anakartını kasadan süküp yeni anakartının montajını yap. olmadı kullanım klavuzunu iyice kontrol et baktın yine başaramadın 15 ytl ye bu işleri yapan bir bilgisayarcıya taktırırsın.
İlgilendiğin için sağol ama ben zaten bilgisayarcıda yaptıracağım ama o da anakartın bağlantılarının kasadaki LCD ekranın bağlantılarına uyumlu olup olmadığını bilmiyor sorun o işte... bende buradan deneyimli arkadaşlar arcılığıyla öğrenmek istedim..

marosarap
06-12-2009, 23:23   |  #4  
marosarap avatarı
Yıllanmış Üye
658 mesaj

anakartların üzerinde evrensel baglantı noktaları vardır. adamlar kasayı yaparken bu baglantı noktalarına gözününde bulundururlar.bu konuda bi sıkıntın olmasın.yalnız tavsiyem bu işi bilen kişilere yaptırman.o kadar para vermişsin gidip mahale bilgisyarcına emanet etme donanımlarınını. bu arada nerede yaşıyorsun bilsek seni bu işi yapabilecek yerlere yönlendirebiliriz

razorr
06-12-2009, 23:28   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
267 mesaj
anakartların üzerinde evrensel baglantı noktaları vardır. adamlar kasayı yaparken bu baglantı noktalarına gözününde bulundururlar.bu konuda bi sıkıntın olmasın.yalnız tavsiyem bu işi bilen kişilere yaptırman.o kadar para vermişsin gidip mahale bilgisyarcına emanet etme donanımlarınını. bu arada nerede yaşıyorsun bilsek seni bu işi yapabilecek yerlere yö
 Evet bu konuda san katılıyorum ben van merkezde oturuyorum işin garip kısmı bilgisayarcı bana anakartın kasadaki bağlantılar için uyumlu olup olmadığını soruyor Kahkaha ne yapacağımı bilmiyorum ama ben bilgisayarcıya sistemi yaptırmıyorum o muhabbetten sonra..

marosarap
06-12-2009, 23:37   |  #6  
marosarap avatarı
Yıllanmış Üye
658 mesaj

imzandan anladımda kırsal kesimlerden oldugunu ondan sordum.diyarbakır olsaydı bu işi yapan yerleri tavsiye edebilirdim.bu arada 1998-2004 yılları arasında orda yaşadım üniversiteyi orda okudum.emiin ol senin memleketinde geçen 5 yıl hayatımın en güzel 5 yılıydı:)
konumuza dünersek durumun biraz vahim gibi ama kullanma klavuzuyla adamın yanına git başında bekle bakarsın takıldıgı yerlerde kullanma klavuzuna bakar dogrusunu yapar.ki çogu fan ve led sistemi aynı sayılır çok zorlanacagını düşünmüyorum.bu şeyleri takma kafana güzel kasa ve anakart güle güle kullan.

razorr
06-12-2009, 23:41   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
267 mesaj
imzandan anladımda kırsal kesimlerden oldugunu ondan sordum.diyarbakır olsaydı bu işi yapan yerleri tavsiye edebilirdim.bu arada 1998-2004 yılları arasında orda yaşadım üniversiteyi orda okudum.emiin ol senin memleketinde geçen 5 yıl hayatımın en güzel 5 yılıydı:)
konumuza dünersek durumun biraz vahim gibi ama kullanma klavuzuyla adamın yanına git başında bekle bakarsın takıldıgı yerlerde kullanma klavuzuna bakar dogrusunu yapar.ki çogu fan ve led sistemi aynı sayılır çok zorlanacagını düşünmüyorum.bu şeyleri takma kafana güzel kasa ve anakart güle güle kullan.

Eyvallah teşekkr ederim yorumların için senn deiğini yapacaz artık ne diyelim tekrar sağol.

Banned
06-12-2009, 23:45   |  #8  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Lcd panelin ısı algılayıcıları işlemciler ile soğutucu ızagralar arasına takılıyor, fan hız ayarları içinse zaten güç panele verilip fanlara güç panel çıkışından aktarılıyor ki zaten kasanın kullanım klavuzunda ayrıntılı olarak anlatıldığını göreceksinizdir. Endişe etmeyin kasa elinize geçip kullanım klavuzuna göz attığınızda ne kadar basit olduğunu görürsünüz. Bu arada termal macuna ihtiyacınız olacak anakart ve kasa gelene kadar yoksa macunda almaya bakın.

razorr
06-12-2009, 23:53   |  #9  
OP Yıllanmış Üye
267 mesaj
Alıntı: khramn  
Lcd panelin ısı algılayıcıları işlemciler ile soğutucu ızagralar arasına takılıyor, fan hız ayarları içinse zaten güç panele verilip fanlara güç panel çıkışından aktarılıyor ki zaten kasanın kullanım klavuzunda ayrıntılı olarak anlatıldığını göreceksinizdir. Endişe etmeyin kasa elinize geçip kullanım klavuzuna göz attığınızda ne kadar basit olduğunu görürsünüz. Bu arada termal macuna ihtiyacınız olacak anakart ve kasa gelene kadar yoksa macunda almaya bakın.
Çok teşekkürler yorumunuz konuya gayet net bir açıklık getirdi sağolun. birde konuyla alakalı değil ama sisteme 600 watt lık ocz nin 2 poweri arasında kaldım.
ocz game xstream 600w
ocz stealth xstream 600w