anakart usb 2.0 aygıttı tanımaması

HPQ-User
30-09-2009, 13:57   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Blackened sormuş:
msi 865 pe neo2-p 478 pin işlemci soketli anakart kullanıyorum
anakart üzerindeki usb 2.0 lar aygıt yöneticisinde düzgün çalışıyor diyor ama usb örneğin card reader yada usb flash bellek takıyorum ama okumuyor yani hiçbirşekilde aleti görmüyor.usb lerde elektrik var elektriksel bi problem yok aygıt taktıgımda windows yeni aygıt bulundu diye bişey yazması gerekiyordu ama windows böyle bişey göstermiyor bu konuda bana yardımcı olabilirseniz çok memnun kalıcam
Saygılarımla;

Bilgilerinize

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
msi 865 pe neo2-p 478 pin işlemci soketli anakart kullanıyorum
anakart üzerindeki usb 2.0 lar aygıt yöneticisinde düzgün çalışıyor diyor ama usb bir örneğin card reader yada usb flash bellek takıyorum ama okumuyor yani hiçbirşekilde aleti görmüyor celeron 2000 mhz 478 pin işlemci 512 mb ddr400 ram 64 mb ekran kartı 80 gb ıde hard disk 1 dvd rw 1 dvd rom tv karı ses kartı mevcut

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)

OSMAN BAĞÇEVAN
30-09-2009, 14:21   |  #2  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

usb portlarınız , anakartınızdan çıkmış olabilir..

kontrol etme imkanınız varsa kontrol edin, yada
okumayan cihazlarınızı başka portlara takın..

G00GLE
30-09-2009, 15:03   |  #3  
G00GLE avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
747 mesaj

psu yetersizliği durumunda ortaya çıkabilen bir durumdur. öncelikle anakartın chipset driverini güncelleyin. eğer sorun devam ederse power supply yükseltmenizi tavsiye ederim. ayrıca tanınmayan usb aygıtını taktığınızda usb portlarının tamamını boşaltıp yani usb aygıtlarının tamamını söküp o cihazı tek başına yeniden takıp deneyin.

Blackened
30-09-2009, 15:29   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

merhaba
ben pci usb card aldım onda herşey yolunda şuan usb olarak pci karttan çalıştırabiliyorum usb aygıtları ama dedigim gibi anakartta entegre olan yani anakartın üstündeki usb ler çalışırken bir den usb lerin tanımıyor olması problem yarattı şöle bişey yapmıştım aygıtları kaldırdım windows üzerinden tekrar bilgisayarı açtım kapadım otomatik olarak usbleri tanıdı ama alett taktıgımda aleti çalıştırmıyor yanii aleti görmüyor windows üzerinde çalışıyor düzgün çalışıyor diyor ama aletleri çalıştırmıyor pci usb kartla herşey şuan çalışıyor ama neden böle oldu anlamış değilim herşey düzgündü bir anda oldu usbler mi bozuldu yada yandı tam bilemiyorum idareten yeni bir pc yapana kadar idare etseydi o yüzden biraz sıkıntı oldu genede yardımlarınız için teşekür ederim
Saygılarımla;

Bilgilerinize