Anakartla Ekran Kartı Uyumsuzluğu

Tibetb
04-07-2017, 01:06   |  #1  
Tibetb avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
14 mesaj

Asus GTX 1050 ekran kartımı PCI-E Gen 2 bulunduran eski anakartıma taktım. CD ile drive kurulumu yaptıktan sonra test için oyunları denedim. Gta 5'i high ayarlarda 60 fps oynatan kart bende Player Unknown Battlegrounds'da 5 fps bile alamadı. Bunun sebebi uyuşmazlıkmıdır? Ayrıca eski Nvidia driverı kaldırmayı unutmuştum bu problem olur mu?

Sistem Bilgilerim
White-Fox
04-07-2017, 12:40   |  #2  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 155
1,104 mesaj

silmediğiniz driver'ın problem olduğunu zannetmem ama silip deneyin.Aygıt yöneticisinde eklediğiniz ekran kartını görüyormusunuz ayrıca doğru driver'ı kurduğunuzdan eminmiyiz.Kart darboğaz yapmış olabilir.

Son Düzenleme: White-Fox ~ 04 Temmuz 2017 12:41
Tibetb
04-07-2017, 18:24   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
14 mesaj
Alıntı: White-Fox  
silmediğiniz driver'ın problem olduğunu zannetmem ama silip deneyin.Aygıt yöneticisinde eklediğiniz ekran kartını görüyormusunuz ayrıca doğru driver'ı kurduğunuzdan eminmiyiz.Kart darboğaz yapmış olabilir.
 Aygıt yöneticisinde ekran kartı görünüyor. Çoğu oyunda high ayarlarda oynayabilen bir kart ancak ben mediumda bile oynayamadım. Kartın tam olarak çalıştığını nasıl öğrenebilirim

excel_mustafa
04-07-2017, 19:13   |  #4  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 550
4,460 mesaj

-üretici sitesinden driver ve phsyx i yükle.

-güç kaynağı yeterliliğini kontrol et:http://www.coolermaster.com/power-supply-calculator/

-imkanın varsa uygun işletim sistemi (32-64 bit) format at.

-slotun temiz olduğundan emin ol.kartın slota giren kısımlarını silgiyle dikkatlice sil.

-kasadaki statik elektriği toprakla (güç düğmesine 6-7 kez bas ve toprak irtibatı olan yerlere temas ettir).

-