Anasayfadaki aşağı açılan reklamlar

avions
21-06-2010, 11:16   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Merhaba;
sitenizi beğenerek takip ediyorum. Ancak son zamanlarda ana sayfanıza koymuş olduğunuz üzerinden geçerken aşağı doğru açılan reklamınızdan maalesef bıkkınlık geldi. Sırf bu yüzden son günlerde sitenize yapmış olduğum ziyaretler azaldı. Çünkü can sıkıcı bir şekilde bütün sayfa aşağıya kayıyor.

Elbette ticari bir kuruluş olarak reklam alacaksınız. Ancak lütfen reklam sunuş tekniği konusunda biraz daha dikkat edin ve kullanıcının gözüne sokarcasına zorlama gibi algılanabilecek bu teknikten vazgeçin.

Başarılı yayın hayatınıza devam etmeniz temennisi ile.

Murat Küçük

Qromodynmc
21-06-2010, 11:20   |  #2  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 127
4,184 mesaj

evet bu konuda sürekli eleştri alıyor site ancak yöneticiler pek takmıyor gibi hiç bi düzeltme falan yok,bu reklamlar yüzünden site yavaşlıyor,kullanıcıyı sinir ediyor ve ayrıca bu reklamların boyutu sitenin boyutunun bi kaç kat fazlası,yani kotalı kullancılılar için sorun teşkil edebilir özellikle chip bağımlıları için.

avions
21-06-2010, 11:29   |  #3  
OP Taze Üye
2 mesaj

Daha önce bu başlıkta konu edilen durum ile ilgili benzer başlıklar açılmış, ancak arkadaşlar maalesef konunun özünü biraz kaçırmışlar ve tartışmalar gereksiz atışmalara dönüşmüş.

Sayın Chip Online takipçileri;
elbette ticari bir kuruluş olan Chip reklam alacak. Hatta çok reklam alması bizi üzmez tam tersine sevindirir. Çünkü böylece Chip ailesi daha da güçlenerek, daha üst düzeyde farklı hizmetler vermek için kendisine kaynak oluşturabilir. Ancak sıkıntı şu; reklamların sunum şekli kullanıcıları rahatsız edecek ve arkadaşın da değindi gibi kota vb. durumlardan dolayı takip eden kullanıcıların siteden uzaklaşmasına sebep olacaksa, kendisine kaynak oluşturacağı ümit edilen reklamlar siteyi vuran zararlı haline dönüşebilir. Site yönetiminden benim ricam lütfen bu dengeyi bozmayın.

Bütün kullanıcılara iyi günler.

yunus1476
21-06-2010, 12:13   |  #4  
yunus1476 avatarı
Üye
97 mesaj

katılıorum siteye giresim kalmadı artık raatsız edici

Atilla Sarıtaş
21-06-2010, 14:00   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
5,871 mesaj

Ben AdBlock kullanıyorum sorun yok ama bu olaylar böyle bireysel halledilmez herkes şikayetçi ise yapılması zorunda.

SAİNT
21-06-2010, 14:05   |  #6  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj

biraz daha dikkat edilemli ben bu tür reklamlara hiç bakmıyorum bile. daha doğrusu çok böle göze batacak şekilde oluncada diskiniyorum :DD o ürünü kullanacak bile olsam vazgeçme noktasına getiriyor beni.

SaGoPa KaJMeR.
13-07-2010, 21:45   |  #7  
SaGoPa KaJMeR. avatarı
Yıllanmış Üye
2,547 mesaj

Arkadaşlarım.
Bir çok kez şikayet yapıldı ve bir çok kezde acıklaması yapıldı Bu devranda Yaşıyorsak bu devranında dönmesi lazım öle veya böle.. Hatda yüz yüze şikayetlerde bile bulunmuştum Reklamlar herşeydir Tv de bile reklam olmazsa iletişim ve yayında olmaz arkadaşlar : )