Android 2.1

elenaz
07-01-2011, 11:16   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Android 2.1 işletim sistemi hakkında bilgi verebilirmisiniz. Tablet pc araştırırken karşıma çıktı fazla bi bilgim olmadığı için tereddütte kaldım Soru

firaristt
07-01-2011, 15:17   |  #2  
firaristt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,194 mesaj

Android 2.1 bir işletim sistemi  öncelikle.. üreticisi Google...Samsung Galaxy S gibi akıllı telefonlarda ve Galaxy Tab gibi tabletlerde görebilirsiniz.. yeni 2.3versiyonu çıktı ama daha Galaxy S e ve Tab a uygun versiyonu çıkmadığı için 2.2.1 versiyonunu kullanımda... en az sistem kullanan işletim sistemlerinden biridir. kendimden örnek vericek olursam Galaxy S'ime 2.2.1 sürümüne güncelledim ve menüler sayfalar oyunlar vs. yani kısacası herşeyde hız artışı oldu. ek olarak 2.1sürümünde olmayan Flash 10.1 desteği geldi ki bu diğer birçok mobil alete göre büyük bir artı sayılır... Eğer Türkcell gibi bir yerden alırsanız tam manasıyla kullanamazsınız.. Çünkü normalde yurtdışında açık olan Android Market açık olmuyor ki bu da bir dolu uygulamayı kullananamak anlamına geliyor. ancak o sorunu bir güncelleme ile çözebiliyorsunuz :))

tablet almayı düşünüyorsanız biraz bekleyin daha tam oturmadı... bir kaç ay içinde yeni tabletler çıkıcak hem fiyatlar düşücek hem daha güçlü donanımlı aletler çıkıcak hemde yeni Android versiyonu çıkıcak..