Android 4.1 ne zaman, hangi ceplere gelecek?

CHIP Online
10-07-2012, 00:03   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Android'in son sürümü Jelly Bean, hangi ceplere, ne zaman gelecek? İşte cevabı...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/and ... -gelecek_34683.html

Resimlerle: En iyi 25 Android uygulaması!

Google'ın mobil işletim sisteminin yeni sürümü Jelly Bean (Android 4.1), bu ayın ilerleyen günlerinde ortaya çıkacak. Ancak her zaman olduğu gibi Jelly Bean'in ortaya çıkışı, onu cebinizde hemen kullanabileceğiniz anlamına gelmiyor.


Bunun nedeni, cep telefonu üreticilerinin ceplerini ne zaman güncelleyeceklerini kendileri seçmeleri. Dolayısıyla yeniliğe engel olan ve kullanıcıların canını sıkan bu gecikmenin Google ile direkt olarak bir ilgisi bulunmuyor. Bu sorunun farkında olan Google, geçen haftalarda düzenlenen I/O konferansında OEM'ler için Platform Development Kit'i (PDK) yayınlayarak bu durumu çözmeye yönelik bir adım atmış bulunuyor. Bu kit, SDK'nın donanımcılar için olan bir sürümü olarak sunuluyor.


PDK'lar, geçiş sürecini hızlandırsa da Jelly Bean'in ilk hizmete sunulmasını hızlandırmayacak gibi görünüyor. Öyle ki, birçok kullanıcı Jelly Bean'i kullanana dek Android 4.2 veya hatta Android 5.0 yayınlanabilir. Zira Ekim 2011'de tanıtılan Android 4.0 "Ice Cream Sandwich"in kullanım oranı, hala yüzde 10 gibi düşük bir seviyede.


<span style="text-decoration: underline;">Peki hangi telefonlar Android 4.1'e kavuşabilecek? Cevabı haberimizin ikinci sayfasında.</span>


Tüm Konu: Android 4.1 ne zaman, hangi ceplere gelecek?

Resimlerle: En iyi 25 Android uygulaması!

Kaynak: www.chip.com.tr