Android 4.2, üçüncü parti APK'ları tarayacak

CHIP Online
05-11-2012, 14:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Android 4.2'nin daha önce bahsedilmeyen bu yeni özelliği, Google tarafından resmen anlatıldı!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/and ... arayacak_36805.html

Resimlerle: En iyi 22 Android telefon!

&lt;span style="text-decoration: underline;">Nexus 4 ve Nexus 10</span> ile beraber tanışacağımız Android 4.2'de daha önce pek söz edilmeyen yeni güvenlik sistemi, Google tarafındant tarif edildi.


Android 4.2'deki birçok yenilikten biri olduğu söylenen yeni güvenlik sistemi, bizleri sonunda zararlı uygulamalardan kurtaracak gibi görünüyor. Android 4.2'de Google Play'e entegre bir özellik sayesinde üçüncü parti APK dosyalarının imzası sunucuya gönderilecek. Bu sayede işin zor kısmını (yani taramayı/denetimi) sunucu, hızla gerçekleştirmiş olacak ve sadece şüpheli uygulamalarda bir uyarı gösterilecek. Android mühendislik başkan yardımcısı Hiroshi Lockheimer, Google'ın Google Play mağazası dışındaki APK'leri de her zaman taradığını söylüyor: "Uygulama ekosistemi hakkında artık oldukça iyi bir anlayışa sahibiz, bu ister Play Store'daki bir içerik olsun, ister dışarıdaki."


Android 4.2'de yeni güvenlik sisteminin yanında yeni çift uyarı çubuğu, çoklu kullanıcı desteği, Photo Sphere işlevi gibi yenilikler de bulunuyor. Google'ın tüm bu yeni işlevleri bu hafta ayrıntılı bir biçimde tanıtması bekleniyor.

Tüm Konu: Android 4.2, üçüncü parti APK'ları tarayacak

Resimlerle: En iyi 22 Android telefon!

Kaynak: www.chip.com.tr