Android 4.0: Ice Cream Sandwich incelemede!

CHIP Online
21-12-2011, 00:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

2012'de çok konuşulacak olan Android 4.0 ve ona sahip ilk cep Galaxy Nexus mercek altında...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/andr ... celemede_30957.html


Resimlerle: Her yönüyle Samsung Galaxy Nexus!

İlk olarak Samsung Galaxy Nexus ile servis edilen Google'ın son mobil işletim sistemi Android 4.0, Android için şimdiye kadar olan yapılmış en büyük yenilikleri getiriyor.

Geliştirilmiş menülerden daha kullanışlı klavyesine ve NFC yeteneklerine, en tecrübeli Android kullanıcıları bile Android 4.0 "Ice Cream Sandwich"e alışmak için biraz zaman harcayacaklar gibi görünüyor.

TechRadar'ın da desteğiyle, sizlere Android 4.0'ın neler getirdiğini anlatmaya çalışacağız. Bu sayede, aklınızda kalan son soru işaretlerinin de rtadan kalkacağını umuyoruz...

Arayüz

Android 4.0'ın en çok dikkat çeken özelliği bize sunduğu arayüzü olarak karşımıza çıkıyor. İşletim sistemi prensip olarak bildiğimiz Android'e benziyor, ancak bazı açılardan oldukça farklı.

Öncelikle Android 4.0 herhangi bir düğmeye gerek duymaksızın çalışmak üzere tasarlanmış. Ancak bu, Android 4.0'a geçtikten sonra Galaxy S II'nizin düğmelerinin çalışmayacağı anlamına tabi ki gelmiyor.

Android 4.0'da yazılımsal üç düğmeye sahibiz: Geri, Giriş ve Son Uygulamalar (veya çoklu görev). Son seçenek, telefonlar için yeni bir seçenek sayılabilir ve Android 3.0'dan geliyor. Bu sayede son çalıştırdığınız uygulamaların küçük resimlerini görebiliyorsunuz.

Tüm konu: Android 4.0: Ice Cream Sandwich incelemede!

İzleyin: Galaxy Nexus resmen tanıtıldı!

Resimlerle: Her yönüyle Samsung Galaxy Nexus!


Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Android 4.0'daki değişiklikler sizi memnun etti mi?