Android 4.0 neden gecikti?

CHIP Online
01-05-2012, 15:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Google, Android 4.0'ı kendi ceplerinde bile gecikmeli sunmasının nedenini ilk kez açıklandı!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/android-4.0-neden-gecikti_33379.html

Resimlerle: Nexus S'in görüntüleri internete sızdı!

Google, kendi Android cepleri olan Nexus S ve Galaxy Nexus güncellemelerinin neden bu kadar uzun süre geciktiğini ilk kez açıkladı.

Nexus ceplerinin eşsiz bir özelliği, kısmen Google tarafından denetleniyor olmaları. Dolayısıyla Android işletim sisteminin yeni bir sürümü yayınlandığında öncelikle Nexus ceplerinin güncellenmesi bekleniyor. Ancak Android 4.0 yayınlandığında durum biraz karışmıştı. Güncellemeyi ilk alması beklenen Nexus S, bu güncellemeyi aldı ancak güncelleme, kullanıcıların yaşadığı sorunlar nedeniyle geri çekildi. Nexus S'in yenilenen hali olan Galaxy Nexus, Android 4.0 ile geliyordu, ancak yayınlanan diğer güncellemelere yetişemiyordu. Google mühendisi Jean-Baptiste Queru, bu durumun nedenini açıkladı.

Queru, yazılımın tamamlanmış olmasının Google'ın onu hemen sunacağı anlamına gelmediğini söyledi ve operatörler tarafından satılan cihazlar için operatörlerin bir onay süreci olduğunu söyledi. Yani Google'a göre gecikmenin nedeni, T-Mobile, AT&T gibi operatörlerin "onaylama" sürecinde yaşanan sorunlardı.

Tüm konu: Android 4.0 neden gecikti?

İzleyin: HTC G1'e Android 4.0'ı yüklediler ve...

Resimlerle: Nexus S'in görüntüleri internete sızdı!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Google, güncellemelerin gecikme sorununu çözebilecek mi?