Android'in pil ömrünü uzatmanın 4 yolu!

CHIP Online
07-06-2014, 00:02   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Android 4.4 KitKat'lı cebinizin pil ömrünü uzatmak için yapabileceğiniz 4 şeyi açıklıyoruz!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/and ... n-4-yolu_47565.html

Resimlerle: 2014'te çıkacak 30 yeni cep bombası!

Android'li cebinizin pili, günün yarısında yüzde 30'lara kadar düşüyorsa, harekete geçme zamanı gelmiş demektir. İşte pil ömrünüzü uzatmak için yapabileceğiniz birkaç şey.


Pil tasarruf modu


Android 4.4 KitKat'ın stok sürümünü kullanan telefonlarda bulunmasa da, HTC One, Samsung Galaxy S5 gibi telefonlarda dahili pil tasarrufu modunu kullanabilirsiniz.


Menü isimleri üreticiden üreticiye değişebilmekle birlikte, bazı cihazlarda Ayarlar > Pil ayarları > Güç yolunu izleyerek Güç Tasarrufu modunu etkinleştirebilirsiniz.


Hangi uygulamaların daha çok kaynak tükettiğini görmek için Uygulama Kullanımı Listesi'ne göz atabilirsiniz.


Bağlanabilirlik yönetimi: Konum modu


Android'inizin pilinin çabuk tükenmesine neden olan bir başka etken, bağlantı işlevleridir. Örneğin GPS, farklı uygulamalara konum bilginizi sunmak için çalışırken pilinizi de tüketebilir.


Android 4.4'te ortaya çıkan konum modu ekranı, konum bilgilerinizin hangi doğrulukta belirleneceğini seçmenize izin veriyor. Buradan konum işlevini devre dışı bırakmanız da mümkün.


Wi-Fi bağlantısının bulunduğu yerlerde 3G yerine Wi-Fi'ı seçmeniz, pilden tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Ancak herkese açık ağlar güvenli olmayabileceğinden, banka işlemleri ve alışveriş gibi hassas işlemler yapmamaya dikkat edin. Mobil ağdan otomatik olarak Wi-Fi ağlarına geçmenizi sağlayan Trigger gibi bir uygulama, bu konuda size yardımcı olabilir.


Tüm Konu: Android'in pil ömrünü uzatmanın 4 yolu!

Resimlerle: 2014'te çıkacak 30 yeni cep bombası!

Kaynak: www.chip.com.tr