Android kullanıcıları bile iPad'e hayran

CHIP Online
08-12-2013, 16:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Android kullananlar bile, fırsatını buldukları an yeni bir iPad almak istiyor! İşte kanıtı...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/and ... e-hayran_44087.html

Resimlerle: Başarısız tabletler tarihi!

ABD'de "Black Friday (Kara Cuma)" olarak adlandırılan büyük alışveriş ve indirim çılgınlığı sırasında yapılan alışverişlere dair istatistikler ilginç gerçekleri ortaya çıkarıyor. İndirimli satışlar sırasında iPad satışlarının patladığı anlaşıldı. Ancak müşteriler arasında Android kullanıcılarının çok büyük oranda bulunması da dikkat çekti.


InfoScout'un araştırmasına göre, Kara Cuma sırasında iPad satın alanların yüzde 40'ının Android kullanıcısı olduğu anlaşılıyor.


InfoScout'un 90 bin alışveriş işlemini incelediği araştırmada Android cihazlar üzerinden alışveriş yapan kullanıcıların, büyük oradan iOS tabletleri satın aldığı ortaya çıktı. Wallmart'ta 16 GB iPad mini en çok satılan ürün olurken, Target'te is 16 GB iPad Air satış listesinin başına oturdu. Best Buy ise 199 dolara indirdiği fiyatıyla 32 GB Surface tabletini sattı. Ancak ikincilik koltuğuna yine iPad oturdu.


Bu küçük araştırmanın ortaya çıkardığı verilere göre, çoğu Android kullanıcısı, fiyatı düştüğü anda iPad almak için fırsat kolluyor. Bu da iPad'in başarısının ispatı olarak kabul ediliyor.

Tüm Konu: Android kullanıcıları bile iPad'e hayran

Resimlerle: Başarısız tabletler tarihi!

Kaynak: www.chip.com.tr