Android'li cebinizi hızlandırmanın yolları

CHIP Online
02-08-2012, 00:03   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Android'li cebinizde bu uygulamaların dediklerine kanmayın, bizim dediğimizi dinleyin!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/and ... -yollari_35062.html

Android, bakım ve temizlik açısından Windows gibi bir işletim sistemi değil; dolayısıyla onu Windows gibi kapsamlı bir biçimde temizlemeniz gerekmiyor. Dolayısıyla Google Play'de yer alan "Android Defrag Pro" gibi depolama biriminizi birleştirdiğini iddia eden uygulamalar işinize yaramayacaktır. SSD diskler birleştirilmeye ihtiyaç duymazlar ve verileri kendileri gerektiği gibi sıralarlar. Onları birleştirmek ise zaten kısıtlı olan okuma/yazma döngüsünü boş yere kullanmak anlamına gelecektir. Aynı şekilde "Task Killer" adında, tüm uygulamalarınızı kapatarak cebinizi hızlandırdığını iddia eden uygulamalar da, sizi hızlandırmaktan çok yavaşlatabilir. Bunun nedeni telefonunuzun kapattığınız uygulamaları tekrar açmaya çalışarak kaynak tüketmesidir. Ancak yine de cihazınızın daha hızlı çalışmasını sağlayacak bazı değişiklikler yapabilir, size önereceğimiz uygulamalardan faydalanabiliriz.


Giriş ekranlarınızı optimize edin: Giriş ekranlarınızdaki widget'lar ve canlı duvar kağıtları, cebinizi bir miktar yavaşlatabilir (özellikle biraz eski bir telefona sahipseniz). Canlı giriş ekranları, ekranlar arasındaki geçişi yavaşlatabildiği gibi pil ömrünüzü de etkileyebilir.


Sorunlu uygulamaları kapatın: Android, görevleri iyi bir biçimde yönetebildiğinden "Task Killer" türü uygulamaları önermiyoruz. Ancak bazen uygulamalar işleri karıştırabiliyor ve tüm işlemci gücünüzü kullanmaya başlayabiliyor. Böyle uygulamaları Görev Yöneticisi yoluyla keşfedebilirsiniz. &lt;span style="text-decoration: underline;">Watchdog Task Manager</span> gibi bir uygulama, sorunlu uygulamaları bulmanızda size yardımcı olacaktır. Bir uygulamanın görevini sonlandırmanıza rağmen işlemcinizi ısrarla tam olarak kullanıyorsa, onu kaldırmalısınız.


Tüm Konu: Android'li cebinizi hızlandırmanın yolları

Kaynak: www.chip.com.tr