Android Market'te dev değişim

CHIP Online
23-11-2010, 17:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Android 2.3 aramıza katılmak için gün sayarken, bakın Android Market'i nasıl değiştirecek...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/andr ... -degisim_23660.html

Resimlerle: Geçmişten günümüze Android!

Gingerbread'ın çıkış tarihi yaklaşıyor ve yapılacak geliştirmeler konusundaki dedikodular giderek artıyor. Google ise bu sıralar Android Market'te bazı ayarlamalar yapmakla meşgul.

Google'ın yaptığı bu geliştirmeler geçen hafta uygulamalar için eklenen "Son değişiklikler" özelliğiyle başlamıştı. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, bir uygulamanın veya oyunun hangi sürümünde ne gibi değişikliklerin yapıldığını inceleyebiliyor.

Buna ek olarak, Android uygulama geliştiricileri sisteme oturum açtıklarında bazı yeni seçeneklerle karşılaşıyorlar. Uygulamalar artık daha fazla ve yüksek çözünürlükte ekran görüntüsüne sahip olabiliyor ve isteğe bağlı olarak bir YouTube videosu da eklenebiliyor. Geliştiriciler isterlerse 325 karakterlik alana hatalar, istekler veya destek için mesaj yazabiliyorlar. Buradan ise Google'ın Android müşterilerine üstün bir internet deneyimi yaşatmak istediği anlaşılıyor.

Bu sayede örneğin bir oyunu aldıktan sonra istediğinizden farklı çıkması ve pişman olmanız gibi ihtimaller azaltılmış oluyor. Eklenen bu yeni özellikler, kullanıcılara uygulamaları da daha iyi tanıma şansı verdiği için satışları da artıracağı düşünülebilir.

Tüm konu: Android Market'te dev değişim

İzleyin: Hangisi daha çabuk pişer?

Resimlerle: Geçmişten günümüze Android!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Google Market'e eklenen bu yeni özellikler, sizce yeterli mi?