anlamsız sorunlar....

erkanexo
27-10-2009, 16:29   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
102 mesaj

arkadaşlar nasıl anlatıcam bilmiyorum ama dilimin döndüğü kadar bahsedicem. "HD 4550 512" ekran kartım var üzerinde 1 VGA 1 DVI olmak üzere iki giriş var monitörüm VGA adaptör yardımı ile DVI girişini kullanıyordum eranda titremelr olunca adaptörün sağlıklı bişi olmadığını anladım ve adaptörü çıkardım VGA girişşine bağladığımda ise monitörü monitör çalışmıyor.yani windows yazısına kadar geliyor masaüstü gelmiyor siyah ekranda kalıyor...sebebini anlamış değilim bir diğer sorun da monitörüm" )( " şu şekilde yanlardan basık kaldı tuşlar çalışıyor fakat düzelmiyoryanlardan kavisli kaldı sorun ne hiç anlamadım yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.... "VGA giriş önceden çalışıyordu,DVI giriş hala çalışıyor"

Qromodynmc
27-10-2009, 16:32   |  #2  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 127
4,184 mesaj

ekranda titreme olması ekran yenileme hızından kaynaklanabilir,siz onu en sağlıklı çalışan yere takın,sonra ekran yenileme hızını 75 hzye çıkartın, bende dvı adaptörüyle kullandım monitörü hiç titreme falan olmadı.

erkanexo
27-10-2009, 16:34   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
102 mesaj

ya şöle anlatayım sanki cep telfonu çalcakmış gibi sürekli monitör.enlemesine çizgiler aşağı doğru iniyor...titreme şeklinde...

Qromodynmc
27-10-2009, 16:37   |  #4  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 127
4,184 mesaj

baya büyük bir sorun var sanırım,monitörde sorun yok değilmi?

erkanexo
27-10-2009, 16:41   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
102 mesaj

monitör biraz arızalı olabilir ona kesin bişey diyemem sağlam diye ama benim eses problemim DVI da çalışıp VGA da çalışmaması neden böyle birşey yapıyo ekran kartımı bozuk acaba ondan kokuorum...yoksa titreme yapması çokta önemli diil monitörün değiştiricem zaten ama yeni monitör alıp bozuk ekran kartıyla kalmıyayım die diorum :)

erkanexo
27-10-2009, 16:46   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
102 mesaj

a) şıkkında doğruluk payı yüksek ve denemeye değer onun için sağol :) ama
B) şıkkı için şöle bi durum söz konusu tüplü monitör ayar tuşları çalışıyor hepsi fakat yan eğim ayarı bölmünü seçtiğmde çalışıyor ama ekranda herhangi bir düzelme yok...

erkanexo
27-10-2009, 16:54   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
102 mesaj

sanırım çözüm bayaa bi kökten değişile gerçekleşcek :) çok sağolun bilgiler için bir kaç bişey deniyeceğim en azından ekrn kartıyle ilgili bi problem yoksa gerisi kolay zaten :) teşekkürler bilgler için ben biraz uğraşayım şu meretle :)