anlık donmalar

trexism
13-04-2009, 23:34   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

arkadaslar bilgisayarımda bir kaç aydır anlık donmalar yaşıyorum. 256 5500 gforce ekrankartı vardı 1 gb da ram vardı sorunsuz kullanırken yawaş yaway ekranda karamalar ve seste anlık donmalar oluşmaya başladı. bu sorun artınca ekran kartı bozuldu sandım ve çıkartıp onboard kullanmaya başladım. bi süre sorunsuz kullandım bunda da aynısı olmaya başladı sadece görüntüde kararma yok ama seste anlık donmalar yaşıyorum çok rahatsız edici videolar da ses ve görüntü de anlık donmalar oluyor bazende dublajlı filmlerde ses kayması yaşıyorm. programsal olmadığı kesin 3-5 defa format attım ama değişen hiç bişi olmadı. işlemci ısısı 35 40 ı geçtiğini görmedim.

hdd 120 gb lık.

bazen temizliyim diyorum pc yi temizleyince bikaç gün donma yapmıyor sonra tekrar başlıyor.

öğrenci adamım pc yada parça alıcak imkanım yok. eğer olsayemin ediyorum canmdan aşağı atmmasam ne olim o derece rahatsız oluyorm bi film bile izleyemez duruma geldi anlamıyorm ne yapıcam tamirci bile dalga geçiyo benle bi sorun yok diyip geri veriyor

böyle sorunla karşılaşan varmı arkadaslar ne yapmalıyım bi yardım edin pls.

CapanQGLU
13-04-2009, 23:40   |  #2  
CapanQGLU avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,511 mesaj

Pc Sıcaklıktan Donma Yapabilir, Tozlanmalardan da Sanırım Donma Yapabiliyor.

trexism
13-04-2009, 23:47   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

bende öyle düşündüm ama oda değil pırıl pırıl yapıyorm 1 gün geçer geçmez yine başlıyor. millet 1 sene pc yi temizlemiyor 70 derce sıcaklıkla pc kullanıyo yinede dnma olmuyor benmki gibi. benm işlemci şuanda 32 derece

Son Düzenleme: trexism ~ 13 Nisan 2009 23:48
CapanQGLU
13-04-2009, 23:55   |  #4  
CapanQGLU avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,511 mesaj

Ekran Kartın'da Problem Olabilir Mi ?

trexism
14-04-2009, 19:37   |  #5  
OP Taze Üye
3 mesaj

onboard kullanıyorm. bilmiyorum sorun nerde

gett
02-11-2009, 00:58   |  #6  
Taze Üye
1 mesaj

arkadaşım sorunun büyük ihtimalle hdd de
okurken problem oluyor ayrıca ses yapıyorsa hdd den aşağıdakileri dikkate al.

aynı sorunu bende yaşıyorum garantiye gönderecem içindeki yedekği kim alacak diye üşeniyorum
haa sana geçiçi ama senin işini görecek bir şey söyleyim tüm yerel disklerini birleştirme yap
başlat>>>donatılar>>sistem araçları>>disk birleştirici
umarım faydalı olur.