Anonymous tanınmak istiyor!

CHIP Online
12-01-2013, 11:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Anonymous, Beyaz Saray resmi forumuna yolladığı dilekçeyle herkesi şaşırttı; bakın ne istedi...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/ano ... -istiyor_38066.html

Resimlerle: Şifreleme uzmanı 10 araç!

Kendilerine "Anonymous" adını veren hacker grubu, Beyaz Saray resmi forumuna gönderdiği dilekçeyle, DDoS saldırılarının meşru bir protesto eylemi biçimi olarak kabul edilmesini talep etti.


Hedefine aldığı kurum ya da kişilerin internet sitelerine yönelik DDoS saldırıları düzenlemesiyle tanına grubun imzaya açtığı dilekçe şöyle:


"İnternet teknolojisindeki gelişmeler sonucu yeni protesto alanları oluşmaktadır. DDoS (Distributed denial-of-service), hiçbir şekilde hacker faaliyeti olarak görülemez: Özünde bir web sayfasında devamlı olarak tazele tuşuna basmaktan farksız bir eylemdir. Bu nedenle aslında bir "işgal" eylemidir. Burada söz konusu olan insanların bir binanın önündeki alanı işgal etmek yerine belirli bir web sitesinin hizmet vermesini kısa bir süre için engellemek amacıyla bilgisayarlarını kullanmasıdır.


DDoS nedeniyle hapis cezası almış olanlar derhal serbest bırakılmalı ve DDoS'a dair sicillerinde bulunan tüm kayıtlar silinmelidir."


2011 yılında başlatılan sistemde, Beyaz Saray sitesinde bulunan dilekçe kısmına yüklenen dilekçeler 25000 tarafından imzalanırsa, politika uzmanları tarafından inceleniyor ve bir cevap veriliyor. Anonymous'un dilekçesinin yeterli imzayı toplayacağına kuşku yok. Beyaz Saray'ın cevabınıysa merakla bekliyoruz.

Tüm Konu: Anonymous tanınmak istiyor!

Resimlerle: Şifreleme uzmanı 10 araç!

Kaynak: www.chip.com.tr