anti virüslerin bulamadığı virüs

tenten
07-04-2009, 23:31   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
183 mesaj

arkadaşlar bir virüsle başım derte format atım 3 ay önce yine bulaşmıştı.mavi bir ekan geliyor bilgisayarınızı kapatmak zorurundayız bilgisayar tehlikede  alta 0000011 gibi birsürü yazı vardı tam okuyamadım reset yaptı ilkinde bilgisayar açılmıyodu arkadaşıma hdd yi 2 disk olarak gösterip biçimlemiştim birsürü uyarı varmişti telikeli virüsler silinmek üzere diye uyarı verdi biçimledim sonra fomatlamıtım şimdi yine aynı virüs çıktı bu sefer reset yapınca f8 le güvenli moda çalıştırdım kasperski 2009 vardı tarama yaparken bilgisayar risk altında diye uyarı veriyodu sürekli 6 truva 2 virüs çıktı sildi ama internetin yeşil ışığı yanıp sönüyodu son kulananlara baktığımda o bir daka önce dosya ve ayar aktarma sihirbasını çalıştırmış güvenli moda nasıl çalıştırmış anlayamadım ekran görüntüsü azaldı.ağ balantılarına ikinci balantı kurulmuştu.gevre dışı braktım yine 5 sn sonra yine açıyor.kasperskyle ardı ardına tam tarama yaptım yine uyarı yapıyor birşey yok ama hata vermeye başladı.bende bugün format atım bu virüs yine gelirmi acaba tüm diskleri biçimlendirdim bu konuda bilgisi olan varmı verceyiniz cevap için şimdiden teşekürler.

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 08 Nisan 2009 20:22
Mustafa@PC
07-04-2009, 23:49   |  #2  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Low-Level Format var biraz risklidir ama hdd yi sıfıra çevirir,Ayrıca combofixle taratın bide pc yi...

tenten
08-04-2009, 22:47   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
183 mesaj

cevabın için teşekürler combofix kulandım biti bir liste çıktı ama birşey anlamadım.