Antivirüs kullanmayanların dikkatine!

CHIP Online
30-11-2011, 00:03   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

"Antivirüs kullanmıyorum" diyen ve buna rağmen virüsler PC'de bayram yapsın istemeyenlere özel...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/anti ... ikkatine_30583.html

Resimlerle: Dikkat etmeniz gereken 9 PC virüsü türü!

PC'nizi sadece siz kullanıyorsunuz ve hiçbir zaman bir virüs bulaşmayacağı konusunda kendinizden eminsiniz. Veya bir antivirüs yazılımı kullanmamak için pahalı olmaları, her dakika karşınıza çıkmaları gibi başka bir sebep var. Ancak antivirüs kullanmamaya kararlıysanız, birkaç konuya dikkat etmeniz gerekiyor.

İnternette gezinme alışkanlıkları

Bir antivirüse sahip olun veya olmayın, iyi gezinme alışkanlıklarına sahip olmak önemlidir. Özellikle e-postalardaki bağlantıları tıklamamalı ve sitelerin adreslerini direkt olarak yazmalı, kaynağından tamamen emin olmadığınız dosyaları indirip çalıştırmamalısınız.

Size fazlasıyla iyimser görünen tekliflerden uzak durmanız da yerinde olacaktır. Bu tür uydurmaların yolu büyük ihtimalle bir virüse çıkacaktır.

Tüm konu: Antivirüs kullanmayanların dikkatine!

Resimlerle: Dikkat etmeniz gereken 9 PC virüsü türü!


Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Antivirüs kullanmıyorsanız, nasıl bir önlem alıyorsunuz? Veya önlem almaya gerek duyuyor musunuz?

erkan1994
30-11-2011, 16:46   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
355 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Kas 2011

kaspersky 2012 veya aviran 2012 kullanıyorum kullanmıyorum eğil yani eğer kullanmasaydım da ne kadar önlem alınabilir ki alınsa bile önlemler kaspersky 2012 otomatik olarak yapıyor bence en iyisi kaspersky internet security 2012 dir zaten dünyanın 1 numaralı lider antivirüs şirketidir bence kendisi benim görüşüm bu şekilde herkesin kendine göre bir görüşü vardır ben buna katılıyorum.ah be sultanım.bıraktım gittim seni sende beni burdan mı duyacaksın ki bende öyle mal mal yazıyorum burdan sana son cümlelerde bazılarıma ahh be canım.