Antivirüs Lisans fiyatları :(

hamann7725
29-06-2009, 03:27   |  #1  
hamann7725 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,837 mesaj

Merhaba arkadaşlar önümüzdeki ağustos ayında antivirüs lisansımın süresi bitiyor.Av fiyatlarına baktım resmen uçmuş.2008 ağustosta Eset Smart Security 43 tl ye almıştım ama şimdi fahiş rakamlar geçiyor bende mecburen ucuz bişelere yöneleceğim.2 bilgisayar için tek bir lisans alıp ikisinede kursam olur mu yoksa iki kullanıcılı mı almak lazım illaki? Bu arada smart security çok iyi ama fiyatı yüksek olduğu için bu sene o kadar para bayılmayada gönlüm razı olmuyor Terleme Öte yandan internet security olarak ucuz ama adını bile ilk defa duyduğum bi sürü ıvız zıvır yazılım var.Esetede çok alıştım yani makinayı kasmıyor hemde güvenlik güzel.Bunun yerini aratmayacak daha ucuz ve türkçe olan bir yazılım önerebilir misiniz yoksa yine paraları esete mi bayılmalıyım?  Üzgün
Cevaplarınızı bekliyorum.Şimdiden teşekkürler.

_eFeKenTLi_
29-06-2009, 04:59   |  #2  
_eFeKenTLi_ avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
716 mesaj

https://www.chip.com.tr/forum/sah ... rcegi-_t113966.html
bu arkdas burda dogru bılgıler vermıs ıncele ve kararını ver ondan sonra guvenlık yazılımı al ...onerım hıcbır zaman ucuza kacma ucuza kacacagım derken sahte guvenlık yazılım kurbanı olma ve bu sana daha cok zarara neden olur ...Avira Premium Security Suite bu programı onerebılırım 1 yıllık tek pc ıcın 39 euro zaten 2 pc ye bırden kurman ımkansız tek pc olarak alırsan...cunku net baglantısı olmadan kurulumu tamamlamıyor ...bu yuzden 2 cı bır pc ye kurmanı engellıyor
ayrıca yukardakı cermıs oldugum lınktekı bılgı ıcın tesekkur ederım gercekten cok bılgılendırıcı bır bılgı ...ben bu programlardan bırını ındırecektım vazgectım sanslıymısım kı  burda acmıs oldugum bır konuda kaspersky onerdıler suan memnunum tek ıcımın kaynadıgı nokta var ag baglantılarında ag gecıdı dıye sekme acması gercı bu avırada da aynı durum soz konusu...

Son Düzenleme: _eFeKenTLi_ ~ 29 Haziran 2009 05:03
emre__
29-06-2009, 09:17   |  #3  
emre__ avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,519 mesaj

çoklu kullanıcı istiyosan 3 pc ye kadar norton 360 öneririm biraz tuzlu ama sistemi hiç yormuyo yedekleme geri yükleme olanağı var. norton ghost geliyor içinde. bidaki internet securtiy aldığımda norton 360 alacağım.

black_flood
29-06-2009, 09:33   |  #4  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

diğerlerinin paketlerinde 3 kullanıcılı ibaresi görmedim ama panda antivirüs yazılımlarının hepsi 3 kullanıcılıdır. fiyat olarakta gayet uygun panda internet security 35 tl titanium 25 tl bu fiyatlardan alıp kullanabilirsin deneme amaçlı www.pandasecurity.com/download  adresinden indirip deneyebilirsin almadan önce.

mancukya
29-06-2009, 11:06   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Parali her zaman iyidir mantigi icinde sana ne önerilirki.
Bankacilik islemcileri yapiyorsan is yeri icin falan kullaniyorsan pcni parali al Norton yada Kasper gibi.
Bedava kullanim icin ise Avira ama Avirayi tek basina kullanmamak gerekiyor Commodo yada o tarz bir program ile desteklemen gerekiyor yada baska HIPS korumali bir güvenlik duvarida olabilir.
Ben kendi acimdam Avira + Commodo ayda birde Spybot bagisiklama ve tarama ve Antimalware kullaniyorum 3 4 günde birde Clleaner ile geciyorum.
Neticede Kasper Norton hepsinin spy ve malware konusunda zaaflari var onlar olsa bile arada bu tarz programlarla korumak ve tarama yapmak gerekiyor zaten.
Emin olmak istersem online scannerlar var Norton, Kaspersky vs vs birseyde bulduklarini görmedim ama tek basina Antivir tavsiye etmem güvenlik duvari ve reg korumasiz.
Son olarakda Kaspersky yüksek ayarlari cikmis forumda simdide virüs diye silmeye kalktigi cogu sey güvenlik sorunu olabilecek programlar.

Son Düzenleme: mancukya ~ 29 Haziran 2009 11:08
black_flood
29-06-2009, 21:14   |  #6  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
5,190 mesaj

online virüs taramalarında diğer rakipleri bişey yapamazken panda hem tanımlama hemde algılama yönünden en iyisidir. diğerleri antivirüs kurunca tam verim verirken panda online active scaner çok iyi sonuçlar verebilmektedir.

Son Düzenleme: black_flood ~ 29 Haziran 2009 21:15
nevrans
29-06-2009, 22:52   |  #7  
nevrans avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
390 mesaj

g-data ınternet securıty 2010 al 45 tl ereyonda satılıyor

tolter
29-06-2009, 23:57   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,603 mesaj

ya antivirüs e para verenleri hic anlamıyorum banka işlemlerini cepten yapın benim gibi paraniz cebiniz de kalsın demo bitene kadar kullanın sonra başkasına geçin bunlar milli servet başkalarını zengin etmeyelim benim kişisel görüşüm

black_flood
30-06-2009, 08:15   |  #9  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
5,190 mesaj

pff millli senginlik cimrilikle oluyorsa yandık bu piyasada. bankalarda zaman harcamak ölüm gsm ile yapmak daha bir ayrı ölüm kolayı varken o kadar kıl tüy uğraştıran işle uğraşmak yorar beni. yılda verilecek 25 lira içinde bu denlik üzülüp bariz göz yaşı dökeninide ilk defa görüyorum.

kişisel görüşünün sonucu bu parayı sıkarım suyunuda ayrıca değerlendirp daha çok kara geçerim.

max-payne
30-06-2009, 11:16   |  #10  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
84 mesaj

Evet ya EXA'da ESET SS 1000 TL'lerde geziyo