Antivirüs önerisi !

İzmirlifare
13-02-2012, 21:39   |  #1  
İzmirlifare avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 37
1,391 mesaj

WİN 7 64 BİT ULT. VS...  KASTIRMIYAN DÜZGÜN BİR ANTİVİRÜS ARIYORUM VARMI ÖNEREN :) TAM SÜRÜM İNDİRMİYCM NEDENİNİ BİLEN BİLİR .. NOD 32 DEMEYİN KESİNLİKLE ! MODEM KAPALIYKEN KENDİNİ GÜNCELLEMEYİ BAŞARMIŞTI :)

Yetenek
13-02-2012, 21:51   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
508 mesaj

Mic. Sec. Ess. + AVG Free yada Avast Free İşini görür bence...

Hayalet 26
13-02-2012, 21:52   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,018 mesaj

Benm sistemde win7 ult 64 bit.Antivirüs takıntısı bende de var.Free olanların hepsini denedim,hepsinde de uyuz olduğum bişey çıktı mutlaka.Ben çözümü MSSE de buldum.Ne sistem kasması ne de zırt pırt garip uyarılar yok.Tek kusuru ise tarama zamanlaması çok uzun.Yok ben bunu kullanmam dersen  Panda cloud Free  de çok iyi ve sessizdir.Rahatlıkla kullanabilirsin.

Erdem_Aydın
13-02-2012, 21:57   |  #4  
Erdem_Aydın avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 18
1,628 mesaj

Arkadaş haklı... Ben netbookta Microsoft Security Essentials kullanıyorum çok iyi ve hiç kasmıyor. Ama illa birini kullanıyım dersen benim masaüstü pcde 768 ram var. Avast free kullanıyorum o da hiç kasmıyor. Ama web repi kaldırmayı unutma. Onları kaldırdın mı bence çok iyi bi antivirüs. Hem reklemı filanda çıkmıyor öyle zırt pırt...

halogonga
13-02-2012, 22:02   |  #5  
halogonga avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
886 mesaj

sistemini söylesen daha iyi olurdu ona göre bişe söylerdim

LENO7
13-02-2012, 22:27   |  #6  
LENO7 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 91
2,019 mesaj
Alıntı: halogonga  
sistemini söylesen daha iyi olurdu ona göre bişe sö
Arkadaş sistemini zaten açıklamış....

halogonga
13-02-2012, 22:34   |  #7  
halogonga avatarı
Yıllanmış Üye
886 mesaj

sistem derken parçalar demek istedim

LENO7
13-02-2012, 22:35   |  #8  
LENO7 avatarı
Yıllanmış Üye
2,019 mesaj

Bence Avast tam sana göre....
Evet sakın Crackli (Sahte) eset kullanmayın virüsleri hiç bulmuyor....üstüne boşu boşuna güncelleme yapıyor....
birkaç tane şahidim var o şahidlerden birini bahsediyim....
bir arkadaş vardı sahte eset kullanıyordu..şikayetçiydi bilgisayarı fazla kurcalamayı bilmiyordu..Eseti kendisi değil format atan bilgisayarcı yüklemiş...bende yardımcı oldum gidip herşeyi komple sıfır yaptım eseti sildim sonra ona Avast Yükledim tarattım tam 243 tane virüs bulmuştu....gördüklerime inanmamıştım ama malesef gerçekti...zaten sisteminde eset antivirüs varken tarattığında virüs olmadığına göre avast 243 tane virüsü nerden buldu...yani crackli eset kullanmanın zararı işte....
Ama Orjinal Eset kullanmak daha iyidir.....
Eğer paran yoksa tabiki bedava antivirüs arayacaksın....Tek bir antivirüs var hem türkçe hemde bedava....oda AVAST.....

Son Düzenleme: LENO7 ~ 13 Şubat 2012 22:50
halogonga
13-02-2012, 22:38   |  #9  
halogonga avatarı
Yıllanmış Üye
886 mesaj

zaten sahte kullanacaksan en az 2-3 tane antivirüs yüklü olması lazım pc de :D

serkanizm
13-02-2012, 23:05   |  #10  
serkanizm avatarı
Yıllanmış Üye
130 mesaj

mse en güzeli hem hafif hemde ücretsiz windows un kendi yazılımı olduğu içinde sistem dosyalarınız da güvende  diğer virüs programları gibi bazen yanlışlıkla virüs diye sistem dosyalarını silmez

LENO7
13-02-2012, 23:10   |  #11  
LENO7 avatarı
Yıllanmış Üye
2,019 mesaj
Alıntı: serkanizm  
mse en güzeli hem hafif hemde ücretsiz windows un kendi yazılımı olduğu içinde sistem dosyalarınız da güvende  diğer virüs programları gibi bazen yanlışlıkla virüs diye sistem dosyalarını
MSE ile Windows Defender arasında fark yokki..ikiside aynı şeyi yapıyor..yanılmıyorsam Windows 7 de hazır Windows Defender vardır...Başlat menüsünde veya herhangi bir yerde ara bulursun....

ifteri
13-02-2012, 23:38   |  #12  
ifteri avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
498 mesaj

MSE 64 dü destekleyen benim bildiğim tek yazılım(başka varsa bilmiyorum)koruması iyidir...manuel güncelleme ve ara ara tarama yapılması gerekiyor...yoksa sararıyor...
mse yi kurunca tek yaptığı şey defenderi devre dışı bırakmak..ikisi hiç anlaşamazlar....diğer yazılımlarda çalışır amma 86 dosyasına kurulum yapar...

dead man
14-02-2012, 00:14   |  #13  
dead man avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
1,340 mesaj

hiç kastırmayan Microsoft'un virus programı adı aklıma gelmiyor :D hiç kastırmaz ama ufak (ufacık (ufacıkcık) ) virüsleri bulur xD kısacası eset hariç hepsi

Kapalı Hesap (200174)
14-02-2012, 00:35   |  #14  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj
Alıntı: Fare21  
WİN 7 64 BİT ULT. VS...  KASTIRMIYAN DÜZGÜN BİR ANTİVİRÜS ARIYORUM VARMI ÖNEREN :) TAM SÜRÜM İNDİRMİYCM NEDENİNİ BİLEN BİLİR .. NOD 32 DEMEYİN KESİNLİKLE ! MODEM KAPALIYKEN KENDİNİ GÜNCELLEMEYİ BAŞARMIŞTI :)
Yuh modem kapalı iken güncellememi Sinsi

Yıllardır kis (Karpersky internet security) kullanıyorum memnunum kasma vs yok işlemci,ram yeterli
Ayrıca Ağ izleyici özelliği ile arka planda interneti sömüren programları görebiliyorum yanısıra günlük,haftalık,aylık kaç gb dosya indirdiğimi ağımdaki (modemim üzerinden internet kullanan bilgisayarlarıda) görüyorum görmekle kalmayıp ne indirdiklerinide izleyebiliyorum gıcıklığına onun pc'nin takılı olduğı portu kapatıyorum netini kesiyorum yani :D
64 bit işletim sistemi kullanıyorum windows güvenlik duvarı ile uyumlu çalışıyor arka planda sürekli çalışıyor ama bazıları diyorki arka planda çalışan programlar işlemciye yük olur hayır 5 yılllık lisanslı kullanıcısıyım kasmıyor kullanıcıyı krize sokmuyor...
Virüslere müdahalesi zaten tartışılmaz zararlı url'lerden uzak tutması başarılı ebeveyn denetimi özelliği zaten on numara..
Burayı çok iyi oku ve anla
Eğer sistemin güçlü ise kis veya kav kur ama benim önerim kis kur çünkü internet security içerisinde av' özelliğide var kav kurarsan sadece antivirüs görevi yapar....
Kis'i kötüleyenlerede diyeceğim ürüne çamur atacağınıza önce güçlü bir sistem kurun sonra lisans satın alın bakın koruma nasıl oluyormuş..... (kis varsa ikide bir format yok virüsler yok spyware yok aklına gelen tüm zararlılar yok işte) Tertemiz ve hızlı çalışan bir bilgisayar var bu arada nis norton'da iyi
MSE'' de iyidi ama dün laptop aşırı yavaşladı işlemci devamlı % 80 lerde geziyordu ateş çıkıyordu havalandırmasından kis kurdum 83 tane zararlı buldu sildikten sonra ise laptop eski haline döndü bi tane daha lisan almayı düşünüyorum...
Şekil A
Dosya upload ediyorum....
[url=http://bit.ly/c25MCx][/url]
Bir defasında esed kurdum kis'in lisansı bitmişti dedim onu deneyeyim ne varsa sildi bilggisayarda anormal davranışlar başladı görev yönetticisi devamlı yanıt vermiyor diye uyarı veriyordu bastım formatı satın aldım kis'i devam :)

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (229766) ~ 14 Şubat 2012 00:40
Kapalı Hesap (200174)
14-02-2012, 00:42   |  #15  
Kapalı Hesap
3,759 mesaj
Alıntı: LENO7  
MSE ile Windows Defender arasında fark yokki..ikiside aynı şeyi yapıyor..yanılmıyorsam Windows 7 de hazır Windows Defender vardır...Başlat menüsünde veya herhangi bir yerde ara bulursun....
MSE windows defender'in avrupa görmüşü Gülüş
Aralarında tek fark arayüzleri farklı zaten mse'yi kurunca kapatıyor defenderi çünkü bilgisayarda 2 aynı program çalışmaz :D çakışır kasar donar 
Deneyin mse'yüklü olan pcde windows defender mutlaka kapalıdır açın onu açmayı deneyin kesin yanıt vermeyecek pc sizde reset atacanız 

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (229766) ~ 14 Şubat 2012 00:44
İzmirlifare
14-02-2012, 16:22   |  #16  
İzmirlifare avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 37
1,391 mesaj

windows güvenlik duvarı :) o duvar yıkılalı çok olmadımı sizce ?  keşke anket yapaydım kesko arkadasımızı dinlym kis ORJİNAL kuracagım en kısa sürede sağolun beyler

okankaan38
14-02-2012, 21:29   |  #17  
okankaan38 avatarı
Yıllanmış Üye
333 mesaj

Bit defender diyorum anti spam felan güzel bsey...

Kapalı Hesap (200174)
14-02-2012, 21:30   |  #18  
Kapalı Hesap
3,759 mesaj

windows güvenlik duvarına güvenmiyomda neden açıyorum biliyonmu kapalı olunca devamlı uyarı veriyor :D
Kis kurarsan ayarlar bölümüne gir orada düzenli Rootkit taraması gerçekleştir diye bir secenek vardır ve işaretlidir sen sadece şu ayarı çek ona sistem boşta iken taramayı gerçekleştir de uygula tıkla kapat Rootkit taraması 10 dakika falan sürüyor bu tarama sırasında sistemin kullandığı dosyaları tarıyor ve azcık sistemin çalışmasına etki eder..
Sen ise Sistem boşta iken taramayı gerçekleştir dedinmi misal veriyorum yemek yemeye gittin pc açık fareyi bir dakika kımıldatmazsan taramaya başlıyor fareye elini atınca tarama duraklıyor ve böylece sistemin çalışmasına engel olmuyor..
Aslında çok kullanışlı bir programda kullanmasını bilene

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (229766) ~ 14 Şubat 2012 21:31
Nicoll
14-02-2012, 21:47   |  #19  
Nicoll avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,352 mesaj

Oku karar ver: https://www.chip.com.tr/konu/anti ... ayamiyor_31936.html