Antivirüs programları

HPQ-User
28-02-2008, 18:47   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Estelli sormuş:
Yasal Satın alınan Antivirüs programları ile, başka yollardan temin edilenler arasında fark var mıdır? Şu an kullandığım Norton dan çok memnunum. Ama süresi doluyor. Masa üzeri bilgisayarımda kullandığım vista var. Aynı şekilde koruruyuculuğu var mı?
Yeni aldığım HP vista işletim sistemi yüklü. Ağır açılıyor. Bunun için de bir çare var mı? Saygılarımla.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
Masa üstü P4 XP pof. Bilgisayarım ve yeni satınaldığım HP P 6500 Vista bilgisayarlarım var.

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; .NET CLR 3.0.04506)

canfer_06
28-02-2008, 18:50   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
274 mesaj

tabiiki fark vardır , şöyle söyleyeyim, yasal olmadan elde edilen bir şeye güvenemezsin ,daha çok güvenlik açığı çıkabilir...vista kullanmadığım için diğer soruna yorum yapamayacağım.

Banned
28-02-2008, 19:49   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Yasal Satın alınan Antivirüs programları ile, başka yollardan temin edilenler arasında fark var mıdır?

Vardır en azından gönül rahatlığı ile kullanırsıznız.

Şu an kullandığım Norton dan çok memnunum. Ama süresi doluyor

Benimde HP bilgisayarıma 3 aylık lisansla norton kurulu gelmişti fakat nortonu kaldfırdığımda gördümki uyumuş. Kis 7 tavsiyemdir.

Masa üzeri bilgisayarımda kullandığım vista var. Aynı şekilde koruruyuculuğu var mı?

Vista sadece bir işletim sistemi virüs programınız yoksa açmayın bile derim. Bu kezde virüs bulaşıp temizlemeye/ formata uğraşırsınız.

Yeni aldığım HP vista işletim sistemi yüklü. Ağır açılıyor. Bunun için de bir çare var mı?

sistem özelliklerini yada pc modelini yazarsanız ne yaparak sisteminizi hızlandırabileceğiniz yolunda bilgi veririz.

Saygılarımla.

saygılar bizden umarım yardımcı olabilmişizdir.

omer_6134
28-02-2008, 21:02   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
2,789 mesaj

Norton'u beğenen olarak gördüğüm ilk kişisiniz.GülüşEğer norton'dan memnunsanız nod32 ve kaspersky'den çok çok memnun kalırsınız diye düşünüyorum.Ben de norton kullandım ve kullanıyorumda ama süresi gün geçtikçe azlıyor ve şuan inanınki norton sistemimde yok ve norton CD'si evde boş boş duruyor.

Norton sistemi çok çok yavaşlatıyor.Buna çok kez tanık oldum.

Bilgisayarınız yavaş açılmasıyla ilgili olarak;

-Sistem özelliklerini bilmemiz gerekir ki kesin bilgi verelim.
***-Bilgisayar açıldığında çıkan programları kapatınız.
-Masaüstünde .exe uzantılı dosya bırakmayın.

***Eğer nasıl kapatacağınızı bilmiyorsanız;

Başlat/Çalıştır'a msconfig yazın ve Başlangıç sekmesine gelin.Buradaki gereksiz programları kaldırıp sitemi yeniden başlatın.

Son Düzenleme: omer_6134 ~ 28 Şubat 2008 21:06
gkhankz
29-02-2008, 00:08   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
357 mesaj

Antivirüs için yeterince  açıklama yapılmış.
sistemin ağır açılması içinde yapabileceğiniz onlarca şey var.
öncelikle başlangıç programlarını kapatabilirsiniz.
Hizmetlerden ise sizin için gereksiz olanları kapatabilrsiniz varsayılan ayarlarda gereksiz bir sürü hizmet çalışır.
Ve tabiki sisteminizin özelliğine göre overclock yapabilirsiniz.(konu hakkında bilginiz yoksa önermem)
sisteminize ram takviyesi yapabilirsiniz.