antivirüs programları

HPQ-User
08-09-2008, 20:05   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

zece sormuş:
merhaba , İzmir de bir ilköğretimde bilgisayar öğretmeniyim.okulumuzda çıkan virü,trojenlerden dolayı başımız dertde.Sürekli bilgisayarlar çöküyor sistem kilitleniyor.Kurul toplantısında lisanslı virüs programı almaya karar alındı .Okulda 15 bilgisayarlı 1 laboratuvar,her sınıfta 1 er bilgisayar olmak üzere 24 sınıf ,idarede de 4 bilgisayar var.Hangi virüs programı daha uygun olur . bu kadar bilgisayara ayrı virüs progrmalarımı almalıyız

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Diğer
Sistem Özellikleri:
ilköğretimlerde bilgisayar

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)

Ahmet_79
08-09-2008, 20:24   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
11,538 mesaj

sayın öğretmenim size şöyle bi tavsiyede bulunmak isterim kaspersky internet security 2009 şu anda virüs yazılımlarının en iyisi bu diyebilirim bu linkten proğramı indirin bütün bilgisayarlara ayrı ayrı kurun

daha sonra bu linkten 5 pc için 99 dolar yıllık fiyatı ile 3 adet lisans alın toplam da 15 pc olur

toplam fiyat olarakta 297 dolara 1 yıl için 15 bilgisayarınızı en iyi virüs yazılımı ile korumuş olursunuz şu anda bende bundan kullanıyorum tek kelimeyle süper diyebilirim umarım yardımcı olabilmişimdir saygılar esenlikler.
edit: pardon yanlış okudum sanırım 43 pc'niz var lisansları beşer beşer 43'e tamamlarsınız.

Son Düzenleme: Ahmet_79 ~ 08 Eylül 2008 20:33
Mehmet-
08-09-2008, 20:34   |  #3  
Mehmet- avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,296 mesaj
ahmet79
sayın öğretmenim size şöyle bi tavsiyede bulunmak isterim kaspersky internet security 2009 şu anda virüs yazılımlarının en iyisi bu diyebilirim bu linkten proğramı indirin bütün bilgisayarlara ayrı ayrı kurun

daha sonra bu linkten 5 pc için 99 dolar yıllık fiyatı ile 3 adet lisans alın toplam da 15 pc olur

toplam fiyat olarakta 297 dolara 1 yıl için 15 bilgisayarınızı en iyi virüs yazılımı ile korumuş olursunuz şu anda bende bundan kullanıyorum tek kelimeyle süper diyebilirim umarım yardımcı olabilmişimdir saygılar esenlikler.
Evet katılıyorum.
Zaten anlaşılıyor ama ben gene de birşeyi vurgulamak isriyorum ;
Bir adet kaspersky internet security 2009 lisansını birden fazla pc'de kullanamazsınız. Bir lisans sadece bir bilgisayarda kullanılabilir.
Arkadaşın da bahsettiği gibi toplu lisans satın alıp, bu işi daha ekonomik halde halledebilirsiniz. Saygılar...

Batıkan Doğan
08-09-2008, 20:48   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,366 mesaj

Arkadaşlarımın cevaplarının yanında, öğrencilere sınırlı kullanıcı hesabı açmanız ve yönetici hesabına parola koymanızı tavsiye ederim. Bizim okuldaki bilgisayarların bazılarında sınırlı hesap olduğu için o bilgisayarları kimse kurcalayamıyor. Veya Internet Kafelerinde kullandığı DeepFreeze veya Rollback gibi yazılımları da kullanabilirsiniz. Ama bunlarda ücretli olduğu için çok büüyk masraf olur. Onun için ücretsiz bir alternatif olarak da Microsoft'un ücretsiz kullanıma sunduğu Shared Computer Toolkit adlı aracı kullanabilirsiniz. (Bu araç bildiğim kadarıyla sadece sınırlı hesap altında çalışıyor.)

Son Düzenleme: Batıkan Doğan ~ 08 Eylül 2008 20:51
gunofpower
09-09-2008, 18:02   |  #5  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
69 mesaj

isterseniz deepfreeze kurun kafelerde çok kullanılıyor baya etkili oluyor işinizi görür sanırım

Fattur
09-09-2008, 18:19   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

ya deepfreeze diyorsunuzda okullardaki öğrenciler için gelen bilgisayarların hepsine zaten bu iş için özel kart oluyor ondan takılı oluyor.Ayrıca millet fan olarak yazmış en iyi antivirüs KIS 2009 değil.KIs2009 sadece iyibir antivirüs.Alabilirsiniz.Pcler kaldırısa norton kurmanızı tavsiye ederim